BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Rekomenduojami naršyklių nustatymai

Rekomenduojami naršyklių nustatymai

Visos modernios interneto naršyklės siūlo funkcionalumą, padedantį apsisaugoti nuo apsilankymų kenkėjiškose ar apgaulingose svetainėse. Žinoma, jei naršyklė neinformuoja apie puslapio kenkėjiškumą, tai nereiškia, jog jis tikrai nėra kenkėjiškas, tačiau apsaugos funkcionalumas padeda sumažinti atsitiktinio kompiuterio užkrėtimo kenkėjiška programine įrangą riziką.

Norėdami įsitikinti ar jūsų naršyklėje įjungtas šis funkcionalumas, atlikite šiuos veiksmus:

[[#ex]]

„Google Chrome“

„Google Chrome“ pagal nutylėjimą blokuoja žinomas kenkėjiškas interneto svetaines ir draudžia atsisiuntimą kenkėjiškų failų ir programų. Bet jeigu ši funkcija pas jus neįjungta ją aktyvuoti galima atsidarius „Google Chrome“ naršyklės langą ir adreso juostoje įvedus adresą chrome://settings/

Tada reikia eiti į ekrano apačią ir skyriuje „Privatumas“ (kartais ši sritis yra paslėpta ir reikia paspauskiti ant „Rodyti išplėstinius nustatymus“). Uždėkite varnelę „Protect you and your device from dangerous sites“.


„Internet Explorer“:

Naršyklėje „Internet Explorer“ šis funkcionalumas, aptinkantis „phishing“ svetaines bei sumažinantis kenkėjiškų bylų atsisiuntimo riziką, pavadintas „SmartScreen filtering“. Jo nustatymai pasiekiami iš naršyklės meniu punkto „Safety“:

  • „Check this website“ – patikrina ar svetainė, kurioje lankotės nėra įtraukta į kenkėjiškų svetainių sąrašus (jei „SmartScreen“ yra įjungtas, tai atliekama automatiškai, tačiau galima atlikti pakartotinį patikrinimą).
  • „Report unsafe website“ – jei pastebėjote, jog svetainė, kurioje lankotės platina kenkėjiška programinę įrangą ar yra apgaulinga, galite apie tai pranešti „Microsoft“ nuspaudę šį punktą.
  • „Turn off SmartScreen Filter“ – pasirinkę šį meniu punktą, galite nustatyti ar norite naudotis „SmartScreen“ filtravimu:

Jei „SmartScreen Filter“ yra išjungtas, jį įjunkite.


„Opera“

Naršyklėje „Opera“ taip pat egzistuoja apsauga nuo kenkėjiškų ir sukčiavimui skirtų svetainių, pasitikrinti ar šis funkcionalumas yra įjungtas galite nustatymuose:

Pasirodžiusiame nustatymų lange pasirinkite skiltį „Privacy & security“, bei pažymėkite varnelę ties „Protect me from malicious sites“:


„Mozilla Firefox“

„Mozilla Firefox“ naršyklėje taip pat galima blokuoti žinomas kenkėjiškas interneto svetaines, norėdami pasitikrinti ar tokia funkcija yra įjungta pereikite prie naršyklės nustatymų lango:

Pasirodžiusiame lange pereikite prie „Security“ skilties. Įsitikinkite ar pažymėtos varnelės ties „Block dangerous and deceptive content“, „Block dangerous downloads“ bei „Warn me about unwanted and uncommon software“.

[[#ex]]

Susiję straipsniai

Kalbėkite už tuos, kurie negali

Dažnai, kai matome vaizdus internete, užmirštame žmones, kurie rodomi šiuose vaizduose. Gal būt tai nėra svarbu, jei tai tik jūsų draugo atostogų...

Netinkamo veikimo požymiai

Kiekvieną dieną aptinkama vis naujos kenkėjiškos programinės įrangos, kuri dar nėra žinoma antivirusinių programų gamintojams (angl. A zero-day...

Kaip užtikrinti saugų naršymą internete?

Naršant internete, naršyklės kaupia aplankytų svetainių istoriją, slapukus, atvertas bylas ir kitą su jūsų naršymo įpročiais susijusią informaciją....