BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Šnipinėjimo programų aptikimas ir pašalinimas

Šnipinėjimo programų aptikimas ir pašalinimas

Siekiant nustatyti kompiuteryje veikiančias kenkėjiškas šnipinėjimo programas ir jas pašalinti, galima pasinaudoti tam skirtais įrankiais.

„Spybot Search & Destroy“

Įrankis „Spybot search & destroy“ yra vienas populiariausių nemokamų sprendimų, aptinkančių ir pašalinančių šnipinėjimo bei kitokią kenkėjišką programinę įrangą. Kartu įrankis „Spybot-S&D“ gali atlikti sistemos registro korekcijas, aptikti kenkėjiškus „ActiveX“ objektus, naršyklių valdymą perimančias programas, Trojos arklius bei kitokias kenkėjiškos programinės įrangos rūšis. „Spybot-S&D“ nepakeičia antivirusinių programų, tačiau turi kai kurias joms būdingas funkcijas.

Atsisiųsti įrankį „Spybot-S&D“  galima iš gamintojo svetainės www.safer-networking.org.

Įdiegus programą, pasirodo pagrindinis jos langas:

Nuspaudus komandą „Updates“, bus atnaujinta kenkėjiško kodo duomenų bazė, kuria rekomenduojama atnaujinti prieš kiekvieną skenavimą. Kenkėjiškos programinės įrangos paieška atliekama paspaudus mygtuką „System Scan“.

Pradėtas skenavimo ir kenkėjiškos programinės įrangos paieškos procesas paprastai užtrunka iki keliolikos minučių.

Pasibaigus skenavimui, pateikiama informacija apie aptiktas grėsmes – pašalinti jas galima paspaudus nuorodą „Fix selected“.

„Microsoft Malicious Software Removal Tool“

Įrankis „Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool“ yra nemokama kenkėjiškos programinės įrangos aptikimo ir pašalinimo programa, skirta „Windows“ operacinei sistemai. Įrankis skirtas atlikti sistemos patikrinimus „pagal pareikalavimą“, t. y. nevykdo nuolatinio stebėjimo. Paprastai jis platinamas kartu su sistemos naujinimais, tačiau prieinamas ir atskirai „Microsoft“ puslapyje https://www.microsoft.com.

Atsisiuntus ir paleidus įrankį, parodomas skenavimo parametrų pasirinkimo langas:

Pasirinkus komandą „Quick scan“, yra atliekamas sutrumpintas sistemos skenavimas, o detaliausias skenavimas pasirenkamas pažymėjus opciją „Full scan“. Paspaudus nuorodą „Next“, atidaromas skenavimo eigos ir būsenos langas.

Skenavimui pasibaigus, pateikiami jo rezultatai:

Jeigu sistemoje aptinkama kenkėjiška programinė įranga, programa informuoja apie aptiktas grėsmes ir jų pašalinimo būseną:

Nagrinėjamu atveju buvo aptiktos penkios grėsmės, trys iš kurių buvo pašalintos, tačiau dviejų nepavyko pašalinti naudojant šį įrankį, todėl tai reikės padaryti naudojant antivirusines programas.

 

Susiję straipsniai

Kaip saugiai pasirašyti elektroniniu parašu interneto svetainėse

Pasirašyti elektroninius dokumentus elektroniniu parašu galima ne tik naudojant kompiuteryje įdiegtą programinę įrangą, bet ir interneto svetainėse.

Greitoji pagalba apkrėstam kompiuteriui

Kartais kenkėjiška programinė įranga giliai įsitvirtina kompiuterio operacinėje sistemoje ir neleidžia antivirusiniams sprendimams tinkamai...

„Instagram“ saugumo ir privatumo nustatymų rekomendacijos

„Instagram“, yra vienas iš populiariausių nuotraukų ir vaizdo įrašų dalijimosi socialinių tinklų.