Būk saugus elektroninėje erdvėje!

3G/4G tinklų vartotojams

*spausdinti*

Rekomendacijos 3G/4G tinklų vartotojams
3G/4G interneto technologijų naudojimas šiuo metu praktiškai prilygsta paprasto laidinio interneto saugumo lygiui, šių technologijų pažeidžiamumai yra sudėtingiau išnaudojami nei WiFi ryšio atveju, tačiau įsilaužėliai gali surasti naujų būdų atakuoti mobilaus interneto vartotojus. Žemiau pateikiamos rekomendacijas mobiliojo interneto naudotojams.


Naudokite užkardą – tinkamai suderinta ugžkarda gali užkirsti kelią įsilaužėliams į jūsų sistemą, kadangi ugžkarda blokuos bandymus atakuoti jūsų kompiuterį per joje veikiančią tinklo programinę įrangą ar nuotoliniu būdu išnaudoti operacinės sistemos spragas. Tai aktualu mobiliojo interneto vartotojams, kadangi kai kuriais atvejais naudotojams yra suteikiamas išorinis IP adresas, o tai veda prie to, kad įsilaužėliai gali bandyti atakuoti jūsų kompiuterį tiesiogiai – naudojantis paprastu laidiniu ar belaidžiu internetu namie išorinis IP gali būti suteikiamas jūsų maršrutizatoriui, o 3G/4G tinkluose maršrutizatoriaus rolę atlieka mobiliojo interneto įrenginys, todėl ugžkardos naudojimas yra itin svarbus.


Operacinės sistemos atnaujinimai – operacinių sistemų gamintojai išleidžia savo produktų saugumo pataisymus. Šiuos pataisymus reikia įdiegti laiku, kadangi kitaip rizikuojate, jog į jūsų sistemą pateks kenkėjiška programinė įranga plintanti per spragas operacinėje sistemoje.


Programinės įrangos atnaujinimai – laiku atnaujinkite kompiuteryje naudojamą programinę įrangą. Atkreipkite dėmesį ir į mobiliojo interneto adapterio tvarkykles bei naudojamą klientinę programinę įrangą, skirtą prisijungti prie interneto. Programinės įrangos gamintojai bei interneto ryšio paslaugų teikėjai išleidžia bei publikuoja tvarkyklių bei prisijungimui skirto kliento programos atnaujinimus. Be įvairių patobulinimų, jose yra pataisomi ir įvairios spragos, kurių išnaudojimas gali turėti neigiamų pasekmių.


Automatiniai atnaujinimai – tiek operacinės sistemos tiek ir didžiosios dalies programinės įrangos atnaujinimai gali būti įdiegti automatiniu būdu. Automatinio atnaujinimo galimybė aktyvuojama diegiant programą arba jos nustatymuose. Naudodami automatinio atnaujinimo funkcionalumą ne tik sutaupysite savo laiką, bet ir gausite atnaujinimus jiems vos pasirodžius t.y. laiku.


Naudokite antivirusinį sprendimą – antivirusinė sistema neretai yra paskutinis gynybos ruožas, lemiantis pažeidžiamumo išnaudojimo sėkmę. Net jei ir naudojate pažeidžiamą programinę įrangą, antivirusinė sistema gali pastebėti ir sustabdyti spragos išnaudojimo bandymą.


Atnaujinkite antivirusinio sprendimo duomenų bazes – antivirusų gamintojai išleidžia atnaujinimus beveik kasdien, todėl atnaujinę bazes visuomet būsite pasiruošę atremti naujausias  grėsmes.

Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti