Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Įdomūs faktai apie „phishing“

*spausdinti*

Skaičiai ir faktai 

2016 m. pagal  „phishing“ atakas,  pasaulyje pirmavo Brazilija, o į penketuką taip pat  pateko tokios šalys kaip Kinija, Australija, Japonija ir Alžyras.

„Kaspersky Lab“ duomenimis, daugiau nei kas 7 naudotojas pasaulyje (15,3 proc.) buvo atakuojamas bandymais pavogti duomenis, o šalių pasiskirstymas pagal naudotojus, nukentėjusius nuo „phishing“ atakų, atrodė taip:

Pastebima, jog auga bandymų skaičius, pavogti naudotojų duomenis prisidengiant finansinėmis organizacijomis (2014 m.  28.7 proc.,  2015 m. 34.3 proc., o 2016 m. net 47.5 proc. visų užfiksuotų bandymų). Tačiau 2016 m. sukčiai mažiau dėmesio skyrė pasaulinių interneto portalų bei socialinių tinklų svetainių klastotėms. (pvz. „Yahoo“ - 7,84 proc., ,,Facebook“ - 7,13 proc., „Microsoft“ - 6,98 proc.).

Dažniausiai sukčiai iš populiariausių pasaulinių interneto portalų ir socialinių tinklų naudotojų bando pavogti konfidencialią informaciją ir vėliau reikalauti už ją išpirkos arba pavogtos informacijos pagalba vykdo efektyvesnes atakas.

Bandymai pavogti interneto naudotojų duomenis, prisidengiant organizacijomis pagal jų veiklos sritis, pasiskirstę taip:

Atakoms vykdyti nusikaltėliai dažniausiai pasitelkia tokias priemones kaip iššokančius skelbimus (angl. pop-up ads), reklamjuostes (angl. banners), tekstines žinutes (SMS, MMS) bei elektroninius laiškus.

Šaltinis „Kaspersky Lab“

Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti