Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Saugumą užtikrinančios priemonės

*spausdinti*

Lietuvoje daugelis interneto bankų naudoja kelių lygių apsaugą. Interneto bankų saugumas užtikrinamas trijų lygių apsaugos sistema. Kiekvienas asmuo sudarydamas internetinės bankininkystės paslaugų sutartį gauna šias priemones, kurios reikalingos jo tapatybei identifikuoti ir mokėjimų operacijoms patvirtinti:

naudotojo numeris (ID) – tai identifikavimo kodas, įrašytas internetinės bankininkystės sutartyje. Tai nekeičiamas unikalus ženklų rinkinys, pagal kurį bankas identifikuoja naudotoją.

naudotojo slaptažodis – tai slaptažodis, kuris įteikiamas užklijuotame voke. Šį slaptažodį reikia pakeisti po pirmos sėkmingos registracijos internetinės bankininkystės tinklalapyje.

kintamas slaptažodis (slaptažodžių kortelė arba generatorius)

  • slaptažodžių kortelė – tai daugkartinio naudojimo plastikinė kortelė su atspausdintais slaptažodžiais (PIN kodais), arba ant popieriaus išspausdinti slaptažodžiai (kai kuriuose bankuose vadinami TAN kodais), kurie suteikiami kiekvienai mokėjimo operacijai. Naudotojas jungdamasis prie elektroninės bankininkystės, taip pat patvirtindamas konkrečią mokėjimo operaciją turi įvesti atsitiktinai parinktą slaptažodį iš šios kortelės ar slaptažodžių lentelės.
  • slaptažodžių generatorius – tai saugiausia naudotojo tapatybės nustatymo priemonė, užtikrinanti neribotą skirtingų slaptažodžių kiekį. Slaptažodžių generatorius naudojamas prisijungiant prie internetinės bankininkystės sistemos ar (ir) patvirtinant mokėjimo operacijas.

 

Vietoje slaptažodžių kortelės arba generatoriaus bankai jau siūlo naudotis elektroniniu parašu ar mobiliuoju elektroniniu parašu.

 

Ryšio saugumui tarp kliento ir banko tinklalapio užtikrinti paprastai naudojamas HTTPS protokolas paremtas SSL technologija. Ši technologija yra paplitusi visame pasaulyje kaip saugiausia, ją taip pat naudoja ir Lietuvoje veikiantys interneto bankai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti