Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Kompiuterių virusai

*spausdinti*

Kompiuterių virusai – tai kompiuterių programos. Nuo įprastų programų jos skiriasi tuo, kad yra kenkėjiškos ir sugeba pačios plisti, dažnai įgaudamos epidemijos mastus. Dėl šios ypatybės kompiuterių virusai yra labai panašūs į biologinius virusus. Kompiuterių virusai sukelia žalingus padarinius, pavyzdžiui, sunaikina ar sugadina kompiuteryje esančią informaciją, taip pat gali atlikti atakas prieš kitus kompiuterius, nulemti kompiuterių ir tinklų perkrovas arba perimti kompiuterio valdymą.

Dažniausiai kompiuterių virusai plinta elektroniniu paštu ir būna prisegti prie įvairių programų, kurias paleidus yra aktyvuojamas virusas.

Neretai problemos su kompiuteriu ar jo operacine sistema yra klaidingai priskiriamos „virusams“. Kompiuterių virusai yra tik dalis kenkėjiškos programinės įrangos tipų ir kasdien klasikinių „viruso“ apibūdinimą atitinkančių kenkėjiško kodo pavyzdžių mažėja, o jų vieta užleidžiama sudėtingesnei kenkėjiškai programinei įrangai, kurios paplitimo mastai ir keliama grėsmė vis didėja.

Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti