Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienos

*spausdinti*

Saugiau naudokimės viešuoju belaidžiu internetu

2020-11-25 10:34
Viešai prieinami belaidžiai tinklai yra puikus būdas prisijungti prie interneto nebūnat namuose ar darbo vietoje. Tačiau tokiu būdu naudojantis internetu, atsiranda didelė rizika, kad duomenų perdavimas nėra saugus. Tai reiškia, kad piktavaliai asmenys gali jus stebėti ir pasisavinti jūsų asmeninę informaciją. Plačiau, kaip saugiai naudotis viešaisiais belaidžiais tinklais, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Šventiniai pirkiniai internetu, kaip išvengti papildomų išlaidų?

2020-11-23 12:46
Vėluojantis prekių pristatymas, pasiūlymo neatitikęs pirkinys, kartu su pinigais mistiškai dingęs pardavėjas – pirkdami internetu negalite pilnai apsisaugoti nuo tokių situacijų. Tačiau planuodami šventinius pirkinius iš anksto ir vadovaudamiesi Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) patarimais, šią riziką galite gerokai sumažinti.

Kodėl reikia atnaujinti programinę įrangą?

2020-11-11 15:37
Ar pagalvojote, kodėl jūsų kompiuteryje ar išmaniajame įrenginyje esančios programos nuolat prašo įdiegti atnaujinimus, nors, rodos, visai neseniai tai darėte? Atnaujinimai ištaiso sistemų „skyles“ ir „spragas“, taip apsaugodami jus nuo internetinių nusikaltėlių bei gerindami įrenginių darbą. Plačiau apie programinės įrangos atnaujinimus žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Per 2020 metų III ketvirtį RRT gavo 208 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2020-11-09 09:52
Per 2020 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 208 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. 2020 m. II ketv. (gauti 284 pranešimai), pranešimų skaičius sumažėjo 27 proc. Po atlikto tyrimo tolesnių veiksmų imtasi 76 atvejais.

Kaip veikia suasmeninta reklama?

2020-10-27 16:40
Dauguma svetainių kaupia informaciją apie jūsų naršymo įpročius internete. Ši informacija padeda parinkti specialiai jums pritaikytą suasmenintą reklamą. Plačiau kaip parenkama suasmeninta reklama, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kaip veikia slapukai?

2020-10-14 08:55
Slapukai (angl. Cookies) – tai nedidelės teksto rinkmenos, kurias apsilankius svetainėje išsaugo jūsų internetinė naršyklė. Naudodama slapukus, svetainė nustatytą laiką atsimena jūsų registracijos duomenis, kalbą, šrifto dydį ir kitą su jūsų naršymo įpročiais susijusią informaciją. Plačiau kaip veikia slapukai, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti