Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienos

*spausdinti*

Parengtos praktinės gairės dėl interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo mokyklose ir šeimose

2020-09-21 17:03
Pandemijos ir nuotolinio ugdymo akivaizdoje suaugusiųjų ir vaikų veikla ir gyvenimas internete kelia klausimų, kiek ir kada galime būti „prisijungę“, kas yra skaitmeninė higiena ir kokia ji turėtų būti. Mokykloms tenka nemaža atsakomybė formuojant moksleivių interneto naudojimo įgūdžius, o bendras mokyklos, tėvų ir pačių moksleivių sutarimas dėl išmaniųjų įrenginių naudojimo yra itin svarbus ugdant skaitmeninę kultūrą. „Skaitmeninės etikos centras“ (SEC) drauge su „Paramos vaikams centro“ (PVC) psichologais parengė "Praktines išmaniųjų įrenginių ir interneto naudojimo gaires. Mokykloms ir šeimoms", skirtas padėti mokyklų bendruomenėms įsidiegti interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo kultūrą.

Kaip kalbėti su vaikais apie saugumą internete ?

2020-09-15 10:05
Tyrimai rodo, kad daugiau nei 80 procentų tėvų nežino, ką jų vaikai veikia internete. Skirkite laiko vaikams ir pakalbėkite su jais apie saugumą internete. Apsaugokite vaikus nuo grėsmių internete ir išmokykite juos, kaip šių grėsmių išvengti. Plačiau, kaip kalbėtis su vaikais apie saugumą internete, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kas yra sekstingas?

2020-08-31 14:09
Sekstingas (angl. sexting) – tai angliškų žodžių „sex“ ir „texting“ junginys. Sekstingas – atvirai seksualaus turinio žinučių, apnuogintų ar nuogų kūnų nuotraukų, filmukų siuntimas ar gavimas naudojantis mobiliuoju telefonu, kompiuteriu ar kita skaitmenine priemone. Dažnai šie vaizdai siunčiami savanoriškai, tačiau neretai jie yra spontaniški, t.y. nepagalvojama apie tai, kas vyks su šia informacija toliau. Sekstingas problema tampa tada, kai nuotraukos dedamos viešai socialiniuose tinkluose arba yra platinamos kitaip. Pavyzdžiui, paliktas vaikinas išplatino buvusios draugės jam siųstas nuotraukas, kuriose mergina yra apsinuoginusi. Plačiau, kas yra sekstingas ir kaip nepakliūti į sekstingo spąstus, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kaip apsaugoti mobiliuosius įrenginius?

2020-08-04 11:04
Mobilieji įrenginiai - išmanieji telefonai bei planšetiniai kompiuteriai, tapo neatskiriama šiuolaikinio gyvenimo dalimi. Jų pagalba mes galim bendrauti, efektyviai dirbti, apsipirkti internete, neišeidami iš namų. Juose saugoma svarbi informacija ir duomenys. Tačiau dažnai pamirštame, kad ir mobilieji įrenginiai turi būti atsakingai naudojami ir prižiūrimi, kad juose esantys asmeniniai duomenys būtų apsaugoti. Ką reikia daryti norint apsaugoti mobiliuosius įrenginius žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“

Per 2020 m. II ketvirtį RRT interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 284 pranešimus apie neteisėtą ar...

2020-07-28 11:03
Per 2020 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 284 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Palyginti su 2019 m. II ketv. (gauti 173 pranešimai), pranešimų skaičius padidėjo 64 proc. Po atlikto tyrimo tolesnių veiksmų imtasi 137 atvejais.

Kaip pranešti apie žalingą turinį socialiniuose tinkluose

2020-07-23 11:30
Socialiniai tinklai - tai patogus ir labai populiarus būdas dalintis informacija bei bendrauti su pažįstamais ir nepažįstamais asmenimis, tačiau socialiniuose tinkluose galite susidurti su žalingu bei neteisėtu turiniu. Nelikite abejingi ir praneškite socialinių tinklų administratoriams apie aptiktą žalingą ir neteisėtą turinį. Kaip pranešti socialinių tinklų administratoriams žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti