Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienos

*spausdinti*

Kenkėjiškos programinės įrangos požymiai

2020-06-09 10:38
Jeigu jūsų kompiuteris arba išmanusis įrenginys pradėjo veikti lėčiau, nei įprasta (net ir atliekant veiksmus, kuriems nereikia daug resursų), tai gali būti sistemoje įsitvirtinusios kenkėjiškos programinės įrangos pasekmė. Jei antivirusinė programa yra išjungta arba neaktyvi, bei negalite jos atnaujinti, tai irgi yra požymis, kad jūsų įrenginys yra užkrėstas. Kokie yra kenkėjiškos programinės įrangos požymiai, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Greito uždarbio spąstai internete

2020-05-27 09:48
Atidžiai įvertinkite greito ir lengvo uždarbio pasiūlymus, būkite atidus kai už leidimą pasinaudoti asmenine banko sąskaita žadamas finansinis atlygis. Visada pagalvokite ne tik apie atlygį, bet ir motyvus, kurių gali turėti atlygį siūlantis žmogus. Susivilioję lengvais pinigais, rizikuojate dalyvauti pinigų plovimo schemose, patekti į teisėsaugos institucijų akiratį ir netekti savo banko pasitikėjimo Kaip nepakliūti į greito uždarbio spąstus internete, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kaip užtikrinti saugų naršymą internete ?

2020-05-18 15:48
Naršant internete, naršyklės kaupia aplankytų svetainių istoriją, slapukus, atvertas bylas ir kitą su jūsų naršymo įpročiais susijusią informaciją. Jei norite, kad ši informacija liktų konfidenciali, pasinaudokite saugaus naršymo internete patarimais. Kaip tai padaryti, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kaip sukurti saugų slaptažodį?

2020-04-30 15:48
Saugaus slaptažodžio pasirinkimas yra ne tik labai svarbus, bet ir būtinas žingsnis interneto erdvėje. Kaip sukurti saugų slaptažodį, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Per 2020 metų I ketvirtį RRT gavo 383 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2020-04-20 10:24
Per 2020 m. I ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 383 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Palyginti su 2019 m. I ketv. (gauti 246 pranešimai), pranešimų skaičius padidėjo 56 proc. Po atlikto tyrimo tolesnių veiksmų imtasi 124 atvejais.

Phishing. Kaip apsaugoti savo duomenis?

2020-04-16 15:50
Duomenų vagystė, vadinama anglišku terminu phishing (angl. terminas phishing kilęs nuo žodžių password fishing – slaptažodžių žvejyba) – tai tokia sukčiavimo forma prieš organizacijas ar privačius asmenis, kai pasinaudojant nepageidaujamomis elektroninio pašto žinutėmis ar suklastotais internetiniais tinklalapiais siekiama išgauti prisijungimo prie informacinių sistemų slaptažodžius ar kitus konfidencialius duomenis. Kaip atpažinti phishing, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti