Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienos

*spausdinti*

Per 2020 m. II ketvirtį RRT interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 284 pranešimus apie neteisėtą ar...

2020-07-28 11:03
Per 2020 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 284 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Palyginti su 2019 m. II ketv. (gauti 173 pranešimai), pranešimų skaičius padidėjo 64 proc. Po atlikto tyrimo tolesnių veiksmų imtasi 137 atvejais.

Kaip pranešti apie žalingą turinį socialiniuose tinkluose

2020-07-23 11:30
Socialiniai tinklai - tai patogus ir labai populiarus būdas dalintis informacija bei bendrauti su pažįstamais ir nepažįstamais asmenimis, tačiau socialiniuose tinkluose galite susidurti su žalingu bei neteisėtu turiniu. Nelikite abejingi ir praneškite socialinių tinklų administratoriams apie aptiktą žalingą ir neteisėtą turinį. Kaip pranešti socialinių tinklų administratoriams žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“

Kaip apsaugoti privatų belaidį tinklą?

2020-07-09 14:35
Belaidžiai privatūs tinklai tapo patogia alternatyva laidiniams tinklams. Belaidis privatus tinklas padidina mobilumą, sumažina tinklo įdiegimo ir priežiūros kaštus. Tačiau, šiandien susiduriama su rimtais iššūkiais užtikrinant belaidžių privačių tinklų saugumą. Kaip apsaugoti privatų belaidį tinklą, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“

Kaip sumažinti ,,spam“ laiškų kiekį?

2020-06-23 14:31
Išvengti nepageidaujamų elektroninių laiškų (angl. spam) yra sunku – ne visiems priimtina internete slėpti savo el. pašto adresą. Taip pat negalite būti tikri, kad „spam“ siuntėjai jūsų el. pašto adreso nesužinos iš kolegos ar draugo kenkėjiška programine įranga užkrėsto kompiuterio. Kaip sumažinti el. paštu gaunamų ,,spam“ laiškų kiekį, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Slaptažodis – ne vienintelis jūsų el. pašto dėžutės sargas

2020-06-11 09:41
Didžioji dauguma žmonių el. pašto dėžutėmis naudojasi kasdien, tačiau tik maža dalis iš jų susimąsto, kad jų el. pašto dėžutėje laikoma informacija gali tapti tikru lobiu įsilaužėliams. Kuo daugiau laiškų Jūsų el. pašto dėžutėje, tuo didesnė el. pašto dėžutės vertė įsilaužėliui – įsilaužėliams svetimos paskyros svarbios tiek, kiek galima iš jų pasipelnyti. Kitaip – įsilaužėliui vertingas kiekvienas Jūsų el. pašto dėžutėje esantis laiškas – visai nesvarbu perskaitytas jis ar ne.

Kenkėjiškos programinės įrangos požymiai

2020-06-09 10:38
Jeigu jūsų kompiuteris arba išmanusis įrenginys pradėjo veikti lėčiau, nei įprasta (net ir atliekant veiksmus, kuriems nereikia daug resursų), tai gali būti sistemoje įsitvirtinusios kenkėjiškos programinės įrangos pasekmė. Jei antivirusinė programa yra išjungta arba neaktyvi, bei negalite jos atnaujinti, tai irgi yra požymis, kad jūsų įrenginys yra užkrėstas. Kokie yra kenkėjiškos programinės įrangos požymiai, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti