Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienos

*spausdinti*

Kaip veikia suasmeninta reklama?

2020-10-27 16:40
Dauguma svetainių kaupia informaciją apie jūsų naršymo įpročius internete. Ši informacija padeda parinkti specialiai jums pritaikytą suasmenintą reklamą. Plačiau kaip parenkama suasmeninta reklama, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kaip veikia slapukai?

2020-10-14 08:55
Slapukai (angl. Cookies) – tai nedidelės teksto rinkmenos, kurias apsilankius svetainėje išsaugo jūsų internetinė naršyklė. Naudodama slapukus, svetainė nustatytą laiką atsimena jūsų registracijos duomenis, kalbą, šrifto dydį ir kitą su jūsų naršymo įpročiais susijusią informaciją. Plačiau kaip veikia slapukai, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kaip atpažinti netikrą elektroninę parduotuvę

2020-09-28 15:23
Ar žinojote, kad internetinėje parduotuvėje pigesnės nei rinkoje esančios prekės gali būti įspėjimas apie pardavinėjamas klastotes arba pirkėjai viliojami į netikrą elektroninę parduotuvę? Tokiu atveju pravartu patikrinti pardavėjo rekvizitus bei pasidomėti kitų klientų atsiliepimais. Daugiau naudingų patarimų apie saugų apsipirkimą internete žiūrėkite vaizdo įraše.

Parengtos praktinės gairės dėl interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo mokyklose ir šeimose

2020-09-21 17:03
Pandemijos ir nuotolinio ugdymo akivaizdoje suaugusiųjų ir vaikų veikla ir gyvenimas internete kelia klausimų, kiek ir kada galime būti „prisijungę“, kas yra skaitmeninė higiena ir kokia ji turėtų būti. Mokykloms tenka nemaža atsakomybė formuojant moksleivių interneto naudojimo įgūdžius, o bendras mokyklos, tėvų ir pačių moksleivių sutarimas dėl išmaniųjų įrenginių naudojimo yra itin svarbus ugdant skaitmeninę kultūrą. „Skaitmeninės etikos centras“ (SEC) drauge su „Paramos vaikams centro“ (PVC) psichologais parengė "Praktines išmaniųjų įrenginių ir interneto naudojimo gaires. Mokykloms ir šeimoms", skirtas padėti mokyklų bendruomenėms įsidiegti interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo kultūrą.

Kaip kalbėti su vaikais apie saugumą internete ?

2020-09-15 10:05
Tyrimai rodo, kad daugiau nei 80 procentų tėvų nežino, ką jų vaikai veikia internete. Skirkite laiko vaikams ir pakalbėkite su jais apie saugumą internete. Apsaugokite vaikus nuo grėsmių internete ir išmokykite juos, kaip šių grėsmių išvengti. Plačiau, kaip kalbėtis su vaikais apie saugumą internete, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kas yra sekstingas?

2020-08-31 14:09
Sekstingas (angl. sexting) – tai angliškų žodžių „sex“ ir „texting“ junginys. Sekstingas – atvirai seksualaus turinio žinučių, apnuogintų ar nuogų kūnų nuotraukų, filmukų siuntimas ar gavimas naudojantis mobiliuoju telefonu, kompiuteriu ar kita skaitmenine priemone. Dažnai šie vaizdai siunčiami savanoriškai, tačiau neretai jie yra spontaniški, t.y. nepagalvojama apie tai, kas vyks su šia informacija toliau. Sekstingas problema tampa tada, kai nuotraukos dedamos viešai socialiniuose tinkluose arba yra platinamos kitaip. Pavyzdžiui, paliktas vaikinas išplatino buvusios draugės jam siųstas nuotraukas, kuriose mergina yra apsinuoginusi. Plačiau, kas yra sekstingas ir kaip nepakliūti į sekstingo spąstus, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti