Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienų peržiūra

*spausdinti*

Padažnėjo bankų svetainių klastotės

Ryšių reguliavimo tarnybos specialistai pastebėjo, kad padaugėjo suklastotų el. laiškų, kuriais siekiama įtikinti vartotojus, kad jiems rašo Lietuvos komercinių bankų atstovai.

Laiškus siunčiantys asmenys informuoja apie gautą ar atliktą naują mokėjimą, apie būtinybę atlikti kokį nors veiksmą ar pan. Laiške pateikiama interneto nuoroda (adresas) ir prašoma prisijungti prie suklastotos el. bankininkystės. Tekstas viename iš tokių el. laiškų:

Svetainę-klastotę nesunku atpažinti iš naršyklės adreso lauko. Pirmas požymis – bankų svetainių adresai prasideda https, o suklastotos nuorodos prasideda http (be raidės „s“). Antras požymis – klastotės domenas neturi nieko bendro su banko pavadinimu (pvz., sgg.nayarit.gob.mx).


CERT-LT rekomenduoja:

1. Nespausti (neatidarinėti) nuorodų laiškuose, gautuose iš neaiškių šaltinių.
2. Įsidėmėti, kad bankai niekada neprašo klientų pateikti e-bankininkystės slaptažodžių ar mokėjimo kortelių duomenų (nei el. laiškais, nei telefonu, nei kitu būdu).
3. El. paštu gavus žinutę su prašymu prisijungti prie el. bankininkystės, persiųsti šią žinutę adresu cert[eta]cert.lt.
4. Atidarius savo banko el. bankininkystės sistemą ir kitokį populiarų puslapį, kuriame naudojama autorizacija, pasižiūrėti į naršyklės adreso lauką. El. bankininkystės sistemos visada naudoja saugų SSL/TLS ryšio protokolą, adreso pradžioje būtinai yra https ir galima patikrinti svetainės sertifikatą. Suklastotų svetainių adreso pradžia beveik visada būna http (be „s“).

Daugiau informacijos apie „phishing“: https://esaugumas.lt/lt/duomenu-vagystes-phishing/247
Daugiau informacijos apie el. bankininkystę: https://esaugumas.lt/lt/e.-bankininkyste/285, https://esaugumas.lt/lt/e.-bankininkyste/patikimas-banko-puslapis/289

Informacija atnaujinta 2017-05-31 10:32
<< Atgal

Reikia administratoriaus patvirtinimo

{{msg}}

Komentarai ({{ (comments.list | filter:count).length }})

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd hh:mm:ss'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti