Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienų peržiūra

*spausdinti*

Per „Facebook“ platinamas melagingas įrašas

Socialiniame tinkle „Facebook“ pastaruoju metu aktyviai dalinamasi maždaug tokio turinio įrašais: „Žmonės, būkite atsargūs! Beveik visi „Facebook“ profiliai pastaruoju metu buvo palaužti, arba tai gali įvykti artimiausiu laikotarpiu“.

 

„Profilio nuotrauka ir jūsų vardas bus naudojamas naujam profiliui sukurti, netgi jūsų gyvenamą vietą ar darboviete. Su nauju profiliu jie bando įtikinti jūsų draugus, kad jūs susikūrėt nauja profili ir prašo jus priimti į draugus... ir vualia, jie bando sugriauti jūsų gyvenimą! Draugai mano, kad tai yra jūsų paskyra ir priima draugystės prašymą. Nuo tos akimirkos piratai gali jūsų vardu rašyti ką jie nori !! Aš noriu jums pasakyti šiandien, kad aš neplanuoju kurti naujo profilio, todėl neatsakykit į antrąjį kvietimą nuo manęs Nukopijuokit (nespauskite ant persiųsti ar dalintis) šį tekstą ir patalpinkit savo paskyroje“.
Tokią žinutę (tekstas netaisytas) socialiniame tinkle pastarosiomis dienomis išplatino ne vienas vartotojas. Bet ar tai reiškia, kad iš tiesų išpopuliarėjo naujas kibernetinės piktadarystės būdas? Pasirodo, nieko panašaus.
Įtarimą, kad tai yra realaus pagrindo neturintis žmonių bauginimas, didina paskutinis žinutės sakinys – teksto neplatinti spaudžiant mygtukus „Dalintis“, „Patinka“ ar „Persiųsti“. Žinutės patikimumo nedidina ir kiti požymiai – „alternatyvūs faktai“ (beveik visi „Facebook“ profiliai pastaruoju metu buvo palaužti), gramatinės klaidos.
Lietuvos Ryšių reguliavimo tarnyba 15min informavo, jog tai yra melagingų pranešimų (ang. hoax) virusų grupės tipui priklausantis kibernetinis kenkėjas, platinamas tik su žmonių pagalba.

Daugiau skaitykite čia
Šaltinis: www.15min.lt
Daugiau apie „Hoax" virusus skaitykite čia
Informacija atnaujinta 2017-02-07 00:00
<< Atgal

Reikia administratoriaus patvirtinimo

{{msg}}

Komentarai ({{ (comments.list | filter:count).length }})

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd hh:mm:ss'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti