Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Bendrosios rekomendacijos

*spausdinti*

Operacinės sistemos atnaujinimai – operacinių sistemų gamintojai išleidžia savo produktų saugumo pataisymus bei aptarnavimo paketus. Šiuos pataisymus reikia įdiegti laiku, kadangi kitaip rizikuojate, jog į jūsų sistemą pateks kenkėjiška programinė įranga plintanti per pažeidžiamumus operacinėje sistemoje.

 

Programinės įrangos atnaujinimai – laiku atnaujinkite savo naudojamą programinę įrangą. Įsilaužėliai gali naudotis tokioje programinėje įrangoje esančiomis spragomis savo tikslais. Atsinaujinti svarbu ir tada, kai programinė įranga nėra dažnai naudojama, pavyzdžiui, turite įsidiegę muzikos ir filmų leistuvą, tačiau jo pagalba žiūrite tik savo turimus DVD diskus. Deja, tai nereiškia, kad tokiai programai atnaujinimų diegti nebūtina, kadangi jos komponentai gali būti įdiegti į jūsų naudojamą naršyklę, o spragai išnaudoti gali užtekti tik apsilankymo kenksmingoje svetainėje.

 

Automatiniai atnaujinimai – tiek operacinės sistemos tiek ir didžiosios dalies programinės įrangos atnaujinimai gali būti įdiegti automatiniu būdu. Automatinio atnaujinimo galimybė aktyvuojama diegiant programą arba jos nustatymuose. Naudodami automatinio atnaujinimo funkcionalumą ne tik sutaupysite savo laiką, bet ir gausite atnaujinimus jiems vos pasirodžius t. y. laiku.

 

Išjunkite nereikalingus naršyklės įskiepius – naršyklės įskiepiai (plugins), papildomi komponentai (pvz. „ActiveX“) didina spragų išnaudojimo tikimybę. Peržiūrėkite tokių komponentų sąrašą bei pašalinkite nenaudojamus.

 

Naudokite antivirusinį sprendimą – antivirusinė sistema neretai yra paskutinis gynybos ruožas, lemiantis pažeidžiamumo išnaudojimo sėkmę. Net jei ir naudojate pažeidžiamą programinę įrangą, antivirusinė sistema gali pastebėti ir sustabdyti pažeidžiamumo išnaudojimo bandymą.

 

Atnaujinkite antivirusinio sprendimo duomenų bazes – antivirusinių programų gamintojai išleidžia naujinimus beveik kasdien, todėl atnaujinę duomenų bazes visuomet būsite pasiruošę atremti naujausias grėsmes.

 

Naudokite užkardą – tinkamai suderinta užkarda gali užkirsti kelią įsilaužėliams į jūsų sistemą, kadangi užkarda blokuos bandymus atakuoti jūsų kompiuterį per joje veikiančią tinklo programinę įrangą ar nuotoliniu būdu išnaudoti operacinės sistemos spragas.

 

Secunia Personal Software Inspector naudojimas

Norint palengvinti programinės įrangos naujinimų sekimo procesą, namų vartotojai gali pasinaudoti nemokama „Secunia Personal Software Inspector“ programine įranga. Norint naudotis visomis šios programinės įrangos galimybėmis, prieš „Secunia PSI“ diegimą reiktų įsidiegti naujausius „Microsoft“ operacinės sistemos atnaujinimus.

Pirmą kartą paleidus programą pasirodys langas, kuriame paspaudus „Scan now“ mygtuką bus atliktas sistemos skenavimas. Ši programa patikrina visas kompiuteryje įdiegtas programas ir nustato ar yra įdiegtos naujausios jų versijos.

 

 

Kai skenavimo procesas bus baigtas, pamatysite rezultatus, kurie patenka į dvi kategorijas. Pirmoji – programos, kurias reikia atnaujinti rankiniu būdu (paspaudus piktogramą, „PSI Secunia“ automatiškai nukreipia į svetainę, iš kurios galima atsisiųsti naujausią programos versiją). Antrąją kategoriją sudaro programos, kurios atnaujinamos automatiškai.

 

 

Šiame pavyzdyje buvo aptikta pasenusi „WinRAR“ versija. Įdiegus atnaujinimus, galima atlikti pakartotinį skenavimą, jo rezultatai parodo, jog sistemoje neaptikta pasenusios programinės įrangos.

 

 

Užduokite mums klausimą

Dienos klausimas

Kiek skirtingų slaptažodžių naudojate prisijungimui prie įvairių el. paslaugų?
Rezultatai

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti