Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Pokalbių programos

*spausdinti*

Ką derėtų žinoti naudojantis „InstantMessaging“ žinučių apsikeitimo programomis

IM programinė įranga, leidžianti patogiai bendrauti su draugais internete yra patogi ir naudinga vartotojams, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos reiktų įvertinti naudojantis IM žinučių programomis:

  • Kenkėjiška programinė įranga. Daugelis žinučių apsikeitimo programų, tokių kaip „Skype“ palaiko bylų perdavimą tarp vartotojų. Neretai šia savybe pasinaudoja įsilaužėliai – užkrėtus jūsų draugo (kontakto) kompiuterį kenkėjiška programinė įranga gali mėginti plisti per žinučių apsikeitimo programas, siųsdama visiems iš eilės kontaktams kenkėjiško pobūdžio bylas, neretai bandant suintriguoti – „tavo_intymi_nuotrauka.exe“, „i_know_what_you_did_friday.scr“ ir t.t. Gaudami bylas atsižvelkite į jų plėtinius tam, kad identifikuoti ar siunčiamos bylos nėra vykdomosios. Papildomai naudokite antivirusinį sprendimą tam, kad tokie bandymai būtų identifikuojami automatiškai, tačiau pasikliaukite sveika nuovoka.
  • Atnaujinkite IM klientus. Žinučių apsikeitimo tinklų klientams kaip ir kitai klientinei programinei įrangai yra būdingi įvairūs pažeidžiamumai, kuriais pasinaudoję įsilaužėliai gali gauti priėjimą prie jūsų kompiuterio operacinės sistemos ir jame saugomų bylų turinio. Nuolat atnaujinkite bendravimui skirtą programinę įrangą – taip sumažinsite pažeidžiamumų išnaudojimo riziką.
  • Sukčiavimas pasinaudojant IM programomis. Sukčiai nesnaudžia ir naudojasi skaitmeninėmis technologijomis savo tikslams pasiekti. Gali įvykti tai, kad prie jūsų draugo (kontakto) paskyros priėjimą gaus įsilaužėliai ir vėliau naudodami ją prašys „paskolinti pinigų“ ar paskambinti tam tikrais padidinto tarifo telefono numeriais. Būkite budrūs ir supraskite, jog su jumis bendraujantis asmuo nebūtinai yra tas, kuo dedasi.
Užduokite mums klausimą

Dienos klausimas

Kiek skirtingų slaptažodžių naudojate prisijungimui prie įvairių el. paslaugų?
Rezultatai

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti