Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Kaip pranešti „Skype“

*spausdinti*

Kaip pranešti apie pažeidimus ir netinkamą elgesį „Skype“

„Skype“ – viena populiariausių IP telefonijos paslaugų pasaulyje. Naudojantis šia programa, galima bendrauti su žmonėmis: rašyti žinutes, kalbėtis, perduoti vaizdą per internetinę kamerą, bendrauti su keliais asmenimis vienu metu, keistis failais ir t. t.

Dauguma „Skype“ teikiamų paslaugų yra nemokamos. Tačiau skambučiai į mobiliuosius ir fiksuotojo ryšio telefonus, tekstinių pranešimų siuntimas, vaizdo skambučiai (konferencijos) su daugiau nei 10 žmonių yra mokami.

„Skype“ turi savo elgesio taisykles, kurių rekomenduojama laikytis visiems programos naudotojams. Šias taisykles galite rasti čia. Tačiau, kaip dažnai pasitaiko, kuo programa populiaresnė, tuo didesnio internetinių nusikaltėlių susidomėjimo ji sulaukia.

Jei susidūrėte su žmogumi, kuris naudodamasis „Skype“ elgiasi nederamai, lengviausias sprendimas yra pašalinti šį žmogų iš adresatų sąrašo ir pranešti apie tai „Skype“. Tai padarysite paspaudę dešinįjį pelės klavišą ant „Skype“ adresato ir atsiradusiame lange pasirinkę „Blokuoti šį žmogų“. Atsiradusioje lentelėje pažymėkite vieną ar abi varneles ir spauskite mygtuką „Blokuoti“,  kaip parodyta žemiau pateiktame paveikslėlyje.

 

 

Jei suklydote ar persigalvojote ir norite atblokuoti vieną ar kitą „Skype“ adresatą, reikia nustatymų skiltyje susirasti privatumo nustatymus ir paspausti „Užblokuoti kontaktai“. Matysite visus užblokuotus adresatus, tada pasirinkite tą, kurį norite atblokuoti, ir spausite „Atblokuoti šį žmogų“.

Jei susidūrėte su rimtesnėmis problemomis (pvz., patyrėte saugumo ar privatumo pažeidimą, jūsų „Skype“ paskyra buvo užgrobta ar pan.) ir užblokuoti naudotoją neužtenka, galite kreiptis į „Skype“ užpildydami specialią formą (2 pav.).

Atsidariusiame lange galimi du pasirinkimai. Pirmasis – „Skype“ paskyra ir slaptažodis, antrasis – saugumo ir privatumo pažeidimai. Pasirinkus vieną jų, kitoje lango pusėje reikia dar tiksliau įvardyti problemą,  kaip parodyta žemiau pateiktame paveikslėlyje.

 

 

Pirmajame skyriuje galima kreiptis dėl „Skype“ paskyros kūrimo, slaptažodžio, paskyros vardo problemų taip pat dėl užblokuotos paskyros, antrajame galima pranešti apie nepageidaujamas žinutes ir suaugusiems skirtą turinį taip pat apie tapatybės vagystė, užvaldytą paskyrą ar apgavikiškus veiksmus. Pasirinkus tinkamiausią problemos apibūdinimą, reikia spausti „Next“ mygtuką.

Atsivėrusiame naujame lange turėsite pasirinkti, kaip norite pateikti klausimą – el. paštu ar forume.

 

Iškilus klausimams ar nepavykus pranešti „Skype“ apie įžeidžiantį, žalingą ar kitą netinkamą turinį, visada galite kreiptis pagalbos į interneto karštąją liniją.
Daugiau informacijos rasite čia.

 

Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti