Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Kaip apsaugoti savo kompiuterį?

*spausdinti*

Naudokite legalią programinę įrangą ir operacines sistemas. Labai dažnai programų apsaugai nulaužti skirtos programos be šios funkcijos atlieka ir kompiuterio užkrėtimą kenkėjiška programine įranga su iš to išplaukiančiomis pasekmėmis duomenų saugumui ir privatumui. Piratinėse operacinių sistemų kopijose taip pat iš anksto įskiepijama kenkėjiška programinė įranga, siekiant įsitvirtinti piratinę kopiją naudojančių vartotojų kompiuteriuose bei uždirbti iš juose esančios informacijos pardavimo. Todėl, legalios programinės įrangos naudojimas eliminuoja paslėptų kenkėjiškų funkcijų buvimo galimybę.

 

Operacinės sistemos atnaujinimai. Operacinėse sistemose bei kitoje programinėje įrangoje nuolat aptinkami įvairios spragos, leidžiantčios jomis pasinaudoti nesankcionuotam priėjimui prie sistemos gauti. Gamintojai, siekdami užtikrinti vartotojų saugumą nuolat išleidžia pataisymus, ištaisančius aptiktas spragas bei užkertančius kelią pasinaudoti pažeidžiamumais. Todėl svarbu užtikrinti, jog operacinė sistema visuomet yra atnaujinta. „Microsoft Windows“ aplinkoje pataisymus galima gauti bei įdiegti automatiškai, todėl jums nereikės nuolatos tikrinti ar pasirodė naujų atnaujinimų, o šie bus įdiegiami laiku.

 

Programinės įrangos atnaujinimai. Laiku atnaujinkite savo naudojamą programinę įrangą. Įsilaužėliai gali naudotis tokioje programinėje įrangoje esančiomis spragomis savo tikslais. Atsinaujinti svarbu net ir tais atvejais, kai programinė įranga nėra dažnai naudojama. Naudokite automatinio atnaujinimo funkciją, jeigu tokia galimybė yra, o taip pat venkite pasenusios programinės įrangos naudojimo – pavyzdžiui nebeatnaujinamų Internet „Explorer 6“ ar Internet „Explorer 7“ versijų.

 

Naudokite antivirusinį sprendimą. Antivirusinis sprendimas sistemoje ženkliai sumažina kenkėjiškos programinės įrangos patekimo į operacinę sistemą tikimybę. Kiekvienas antivirusinis sprendimas leidžia aptikti kenkėjišką programinę įrangą tikruoju laiku ir atlikti periodinius sistemos patikrinimus nustatytu dažnumu.

 

Atnaujinkite antivirusinio sprendimo duomenų bazes. Antivirusų gamintojai išleidžia atnaujinimus beveik kasdien, todėl atnaijinę bazes visuomet būsite pasiruošę atremti naujausias grėsmes.

 

Naudokite užkardą. Tinkamai suderinta užkarda gali užkirsti kelią įsilaužėliams į jūsų sistemą, kadangi užkarda blokuos bandymus atakuoti jūsų kompiuterį per joje veikiančią tinklo programinę įrangą ar nuotoliniu būdu išnaudoti operacinės sistemos spragas.

 
Būkite atsargūs su elektroninio pašto ir tiesioginiais pranešimais (IM). Jei pranešimas atrodo gautas iš pažįstamo asmens, byla, pridėta prie elektroninio pašto žinutės ar IM, gali būti užkrėsta virusu, todėl prieš atverdami bylą įsitikinkite, kad ji yra saugi. Taip pat niekada neatskleiskite asmeninės ar finansinės informacijos, atsakydami į prašymą elektroniniu paštu, nesvarbu, kas jį atsiuntė – jūsų namų kompiuteris gali būti apgavikų taikiniu.

Kurkite atsargines kompiuterio duomenų kopijas. Atsarginės duomenų, saugomų jūsų namų kompiuteryje, kopijos kūrimas yra toks pat svarbus, kaip ir didelėje bendrovėje. Daugiau informacijos apie atsarginių kopijų kurimą rasite čia.


Naudokite sudėtingus slaptažodžius, dažnai juos keiskite. Jūsų namų kompiuteryje slaptažodžiai yra raktai, atveriantys verslo ir privačią informaciją. Sudėtingi slaptažodžiai labiau apsaugo nuo įsilaužėlių ir vagių. Kaip sukurti sudėtingus slaptažodžius skaitykite čia.

Neleiskite vaikams be priežiūros naudotis verslo kompiuteriu. Geriausia būtų, kad neleistumėte vaikams naudotis savo biuro kompiuteriu namuose. Jei kompiuteriu reikia naudotis tiek darbe, tiek šeimoje, prižiūrėkite vaikus, kai jie naudojasi kompiuteriu. Išmokykite vyresnius vaikus nesisiųsti programų ar neatidaryti elektroninio pašto priedų be jūsų leidimo, kadangi jie gali turėti šnipinėjimo programų ar virusų.

Užduokite mums klausimą

Dienos klausimas

Kiek skirtingų slaptažodžių naudojate prisijungimui prie įvairių el. paslaugų?
Rezultatai

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti