BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Kaip išjungti „Google“ duomenų rinkimą

Kaip išjungti „Google“ duomenų rinkimą

Tikriausiai niekam nėra naujiena, kad įvairūs internetiniai puslapiai, taip pat ir kompanija „Google“ renka informaciją apie savo paslaugų vartotojus.

Tačiau galbūt nustebsite pamatę, kiek daug informacijos apie jus yra surinkusi ši kompanija. Ji renka milžiniškus informacijos kiekius apie savo paslaugų vartotojus, įskaitant paieškos istoriją, informaciją apie buvimo vietą ir balso paieškas, nes tai padeda pagerinti „Google“ teikiamas paslaugas ir pritaikyti reklamas. Ji saugo informaciją, surinktą iš „Google“, „Youtube“ paieškų sistemų, „Google Chrome“ interneto naršyklės naudojimo duomenis. Kompanija žino apie kiekvieną išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu naršyklėje atliktą „Google“ paiešką, kiekvieną bendradarbį, apie kurį informacijos bandėte ieškoti „Google“ paieškos sistemoje, gėdingą paiešką „Youtube“. Ir visa tai daro daugiau negu dešimtmetį.[1]

„Google“ renka visą informaciją apie jūsų veiklą internete, tačiau gera naujiena yra ta, kad bent jau perspėja apie tai iš anksto ir leidžia vartotojui valdyti surinktus duomenis.

Kaip peržiūrėti „Google“ surinktus interneto ir programėlių aktyvumo duomenis

Peržiūrėti „Google“ surinktą informaciją galima savo „Google“ paskyroje. Prisijungę prie jos skiltyje „Mano veikla“ pamatysite viską pagal datas. 

Kiekvienos dienos skyrelyje matysite užklausas, kurias pateikėte per „Google“, „Google Naujienos” ar „YouTube” paieškas.

 2 pav. „YouTube“ paieškos duomenys

Panašiai „Google” pateikia ir vietos nustatymo istoriją, parodydama aplankytas vietas, kurios yra užfiksuotos vartotojo išmaniajame telefone su „Android“ operacine sistema, kai buvo naudojama „Google“ žemėlapių” paslauga, jungiantis prie mobiliojo interneto ar „Wi-Fi“ prieigos taškų, arba jei yra aktyvinta bent vienos programėlės vietos nustatymo funkcija. Taip pat galite peržiūrėti savo paieškos istorijas, filtruodami pagal specialias paslaugas ar teikiamus produktus tokius, kaip „Muzika”, „Knygos” ar „Video paieška”.

Vartotojo sąsajoje „Mano paskyra“  taip pat galima kontroliuoti reklamas, kurias matote iš „Google“. Sekcijoje „Skelbimų nustatymas“, pamatysite sąrašą reklamų, kurias „Google“ sugeneravo pagal Jūsų paieškas.

Išvardintais atvejais „Google” funkcijos labiau padidina nerimo ir nesaugumo jausmą, negu jį sumažina, žinant, kiek informacijos yra renkama ir kiek jos galima gauti susiejus gautus duomenis iš skirtingų paslaugų. Gerai yra tai, kad informacija, kurią įmonė „Google“ yra surinkusi, yra pateikiama ir matoma vartotojui, tačiau kartu tai yra ir priminimas, kad interneto naudotojai saugotų savo asmeninius duomenis.

Kaip ištrinti „Google“ surinktą Jūsų interneto aktyvumo istoriją ir išjungti jos kaupimą

Jeigu renkami duomenų kiekiai Jus gąsdina, galite sukauptus duomenis ištrinti ir išjungti jų kaupimą pasinaudodami savo „Google“ paskyros funkcionalumu.

 3 pav. Sukauptų interneto aktyvumo duomenų ištrynimas

„Google“ leidžia ištrinti bet ką iš Jūsų paskyroje surinktų duomenų. Galite ištrinti vieną nepatikusį paieškos įrašą, vienos dienos įrašus ar visą istoriją.

Pirmiausia, nueikite į „Mano paskyra“, po to sekcijoje „Asmeninė informacija ir privatumas” pasirinkite funkciją „Tvarkyti savo „Google“ veiklą“.

Čia pamatysite visus įvairių rūšių duomenis, kuriuos „Google“ renka. Išjungti interneto ir programų stebėjimą galite paspaudę dešinėje pusėje esantį jungiklį.

Šaltiniai:

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Google_Search;
  2. https://support.google.com/accounts/answer/7028918;
  3. https://www.theguardian.com/technology.

Susiję straipsniai

Kaip nagrinėjami jūsų pranešimai

Kai jūs pranešate savo šalies interneto karštajai linijai, jums, tikriausiai, yra įdomu sužinoti, kas vyksta toliau. Daugeliu atvejų INHOPE...

Mobiliųjų įrenginių saugumas

Svarbu suvokti, jog mobilieji įrenginiai prilygsta kompiuteriams, todėl panašūs informacijos saugumo užtikrinimo principai galioja ir naudojant...

Dešimt patarimų, kaip apsaugoti išmanųjį įrenginį nuo dalyvavimo žalingoje kibernetinėje veikloje

Kompiuteriai ir įvairūs kiti išmanūs įrenginiai gali būti ne tik naudingais pagalbininkais, bet ir jų šeimininkams nežinant dalyvauti žalingoje...