BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Mobiliojo interneto vartotojams

Mobiliojo interneto vartotojams

Rekomendacijos mobiliojo interneto vartotojams

Mobiliojo interneto technologijų saugumo lygis šiuo metu praktiškai prilygsta paprasto laidinio interneto saugumo lygiui, šių technologijų pažeidžiamumai yra sudėtingiau išnaudojami nei per WiFi ryšį, tačiau įsilaužėliai gali surasti naujų būdų atakuoti mobiliojo interneto vartotojus. Žemiau pateikiamos rekomendacijos.
    • Naudokite užkardą. Tinkamai suderinta užkarda gali užkirsti kelią įsilaužėliams į jūsų sistemą, kadangi užkarda blokuos bandymus atakuoti jūsų kompiuterį per joje veikiančią tinklo programinę įrangą ar nuotoliniu būdu išnaudoti operacinės sistemos spragas. Tai aktualu mobiliojo interneto vartotojams, kuriems yra suteikiamas išorinis IP adresas, nes juo pasinaudodami įsilaužėliai gali bandyti atakuoti jūsų kompiuterį tiesiogiai. Naudojantis paprastu laidiniu ar belaidžiu internetu namie, išorinis IP gali būti suteikiamas jūsų maršrutizatoriui, o mobiliojo ryšio maršrutizatoriaus rolę atlieka mobiliojo interneto įrenginys, todėl užkardos naudojimas yra itin svarbus.
    • Atnaujinkite operacinę sistemą. Operacinių sistemų gamintojai išleidžia savo produktų saugumo pataisymus. Šiuos pataisymus reikia įdiegti laiku, kadangi kitaip rizikuojate, jog į jūsų sistemą pateks kenkėjiška programinė įranga, plintanti per operacinės sistemos spragas.
    • Atnaujinkite programinę įrangą. Laiku atnaujinkite kompiuteryje naudojamą programinę įrangą. Atkreipkite dėmesį ir į mobiliojo interneto adapterio tvarkykles bei naudojamą klientinę programinę įrangą, skirtą prisijungti prie interneto. Programinės įrangos gamintojai bei interneto ryšio paslaugų teikėjai išleidžia bei publikuoja tvarkyklių bei prisijungimui skirtos kliento programos atnaujinimus. Be įvairių patobulinimų, juose yra pataisomos įvairios spragos, kurių išnaudojimas gali turėti neigiamų pasekmių.
    • Įdiekite automatinius atnaujinimus. Tiek operacinės sistemos, tiek ir didžiosios dalies programinės įrangos atnaujinimai gali būti įdiegti automatiniu būdu. Automatinio atnaujinimo galimybė aktyvuojama diegiant programą arba jos nustatymuose. Naudodami automatinį atnaujinimą ne tik sutaupysite savo laiką, bet ir gausite atnaujinimus jiems vos pasirodžius, t. y. laiku.
    • Naudokite antivirusines sistemas. Antivirusinė sistema neretai yra paskutinis gynybos ruožas, apsaugantis nuo pažeidžiamumo išnaudojimo galimybės. Net jei ir naudojate pažeidžiamą programinę įrangą, antivirusinė sistema gali pastebėti ir sustabdyti spragos išnaudojimo bandymą.
    • Atnaujinkite antivirusinių sprendimų duomenų bazes. Antivirusinių programų gamintojai išleidžia atnaujinimus beveik kasdien, todėl atnaujinę bazes visuomet būsite pasiruošę atremti naujausias grėsmes.

Susiję straipsniai

Kaip apsaugoti savo belaidį tinklą?

Belaidžiai tinklai tapo patogi alternatyva laidiniams tinklams. Belaidis tinklas padidina mobilumą, sumažina tinklo įdiegimo ir priežiūros kaštus....

Kaip kalbėti su vaikais apie saugumą internete ?

Tyrimai rodo, kad daugiau nei 80 procentų tėvų nežino, ką jų vaikai veikia internete. Skirkite laiko vaikams ir pakalbėkite su jais apie saugumą...

Koronavirusas: apgaulingos reklamos ir pranešimai internete

Pastaruoju metu internete daugėja apgaulingų teiginių ir reklamos, susijusios su COVID-19 infekcija bei pardavėjų siūlomais produktais. Melagingi...