Informacijos saugumo kontekste naudojimasis svetimu ar viešu kompiuteriu (pvz. bibliotekoje ar interneto kavinėje) reiškia padidėjusią riziką duomenų konfidencialumui bei privatumui. Kadangi svetimas kompiuteris yra taip vadinama nekontroliuojama aplinka, t.y. jūs nežinote ar šis kompiuteris nėra apkrėstas kenkėjiška programine įranga, ar jo savininkas nėra tyčia įdiegęs stebėjimo priemonių ir t.t.
Viešoji prieiga tinka pasižiūrėti viešojo transporto tvarkaraščius ar artimiausio koncerto programą, tačiau nekontroliuojamos aplinkos sąlygomis rekomenduojama vengti naudotis paslaugomis, kurioms yra reikalingas vartotojo prisijungimas – elektroninė bankininkystė, elektroninis paštas, socialiniai tinklai, kadangi slaptažodžiai ir kita perduodama informacija gali patekti į trečiųjų asmenų rankas.
Jeigu visgi yra būtina pasinaudoti svetimu kompiuteriu priėjimui prie vienokios ar kitokios paskyros, siūlome pasinaudoti šiomis rekomendacijomis:
- Pasinaudoję pasikeiskite paslaugos, kuria pasinaudojote, slaptažodį iš patikimo kompiuterio ir tinklo – taip sumažinsite tikimybę, jog kažkas ateityje jums nežinant naudosis jūsų prieiga prie paslaugos kuria pasinaudojote svetimame kompiuteryje.
- Įvesdami slaptažodžius naudokite „ekrano“ klaviatūrą – moderniose operacinėse sistemose yra galimybė pasinaudoti „ekrano“ klaviatūra, todėl vesdami slaptažodį galite jį įvesti ekrano klaviatūros pagalba – tai gali padėti jei kompiuteryje veikia kenkėjiška programinė įranga, registruojanti klaviatūros paspaudimus: kadangi vesite slaptažodį pelės pagalba, tai gali likti neužfiksuota.
- Atsijunkite nuo autorizacijos reikalaujančių svetainių - kai prisijungiate prie tam tikros asmeninės virtualios erdvės (pvz., elektroninio pašto dėžutės) su savo prisijungimo vardu bei slaptažodžiu, baigę darbą privalote ne tiesiog uždaryti naršyklės langą, o prisijungimo svetainėje spustelėti komandą „atsijungti“ (log out). Antraip prie to paties kompiuterio prisėdęs kitas vartotojas galės prieiti prie Jūsų duomenų.
- Neišsaugokite savo prisijungimo informacijos - daugelis interneto naršyklių ir kitų tapatybės patvirtinimo reikalaujančių programų suteikia galimybę išsaugoti prisijungimo duomenis, kad kitą sykį vartotojas galėtų prisijungti automatiškai (neįvesdamas slaptažodžio). Todėl visuomet atidžiai skaitykite iššokančias programų korteles, kad Jūsų prisijungimo duomenimis negalėtų pasinaudoti kiti asmenys.
- Ištrinkite interneto „istoriją“ - interneto naršyklės, taip pat ir „Internet Explorer“, kaupia informaciją apie Jūsų aplankytas svetaines, atidarytas bylas. Jei norite, kad ši informacija liktų konfidenciali, prieš palikdami kompiuterį turite atlikti keletą veiksmų: ištrinti naršymo istoriją ir išvalyti laikinąją naršyklės atmintį. Taip pat nepamirškite ištrinti į kompiuterį laikinai parsisiųstų duomenų: dokumentų, nuotraukų ir t.t.