BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Kaip saugiai naudotis programėle „Snapchat"

Kaip saugiai naudotis programėle „Snapchat

„Snapchat“ programėlė suteikia galimybę keistis nuotraukomis, vaizdo įrašais ir žinutėmis. Pagrindinis šios programėlės išskirtinumas  yra tas, kad draugams siunčiamos nuotraukos, vaizdo įrašai ir tekstinės žinutės yra matomi tik tam tikrą nustatytą laiką ir, jas peržiūrėjus, išnyksta.  Siuntėjas pats nustato, kiek laiko gavėjas galės matyti gautą turinį. Tačiau būkite atsargus ir gerai pagalvokite prieš siunčiant asmeninio turinio informaciją. Trečiųjų šalių programėlių arba kito išmaniojo įrenginio foto kameros pagalba galima išsaugoti gaunamas nuotraukas, vaizdo įrašus ir žinutes. Nesiųskite neskelbtinos, jus sukompromituoti galinčios informacijos. „Snapchat“ programėlė skirta bendrauti su draugais, taigi nepriimkite į draugus asmenų, kurių jūs realiame gyvenime nepažįstate. Programėle Europos Sąjungoje gali naudotis asmenys tik nuo 13 metų amžiaus.

[[#ex]]

„Snapchat“ galimybės

Siunčiamas nuotraukas ir vaizdo įrašus galima redaguoti, pridedant komentarus, emocijų „emoji“ lipdukus ir kitus grafinius efektus. Prieš išsiųsdami galite nustatyti, kiek laiko gavėjas matys jūsų išsiųstą turinį savo išmaniajame įrenginyje, pvz., iki 10 sekundžių.

„Snapchat“ vartotojams tarpusavyje siunčiant nuotraukas ir vaizdo įrašus kiekvieną dieną ar kelias dienas iš eilės, atliekama taip vadinama „Snapstreak“ serija, ir programėlė prie „Snapchat“ kontakto prideda specialias emocijų ikonėles, taip pažymėdama, kad buvo atlikta žinučių apsikeitimų serija.

Iš „Snapchat“ nuotraukų ir vaizdo įrašų serijų galima padaryti savo potyrių istoriją „Stories“. Išsiuntus šią istoriją „Snapchat“ draugams, ją „Snapchat“ draugai galės peržiūrėti per 24 valandas. Istorijos seka dėliojama chronologine tvarka, tai suteikia galimybę geriau pajusti siuntėjo išgyvenimus ir patirtis.

Įvykių istorijos „LiveStories“ – tai „Snapchat“ nuotraukų, vaizdo įrašų ir žinučių reportažas iš įvairių  įvykių bei renginių. Tai gali būti koncertai, sporto renginiai, politiniai įvykiai ir kt. Tai leidžia pateikti individualią jūsų įvykių interpretaciją „Snapchat“ draugams.

„SnapchatDiscover“ – tai galimybė kasdien peržiūrėti pasirinktų naujienų kanalų specialiai „Snapchat“ vartotojams parengtą turinį su daugybe įdomių nuotraukų, animacijų ir trumpų komentarų. Tai tarsi trumpi naujienų žurnalai su nuotraukomis.

Nuotraukų žemėlapis „SnapMap“ leidžia greitai  dalintis įvykių, žinių ir istorijų srautu iš įvairių  pasaulio vietų. Žemėlapis leidžia „Snapchat“ vartotojams matyti, kurioje vietoje yra  jų „Snapchat“ draugai. Stebimi draugai „Snapchat“ nustatymuose turi būti aktyvavę savo vietos dalinimosi su jumis parinktį. Paprastai vietos dalinimosi parinktis vartotojo nustatymuose būna išjungta.

Objektyvai „Lenses“, filtrai „Filters“ ir interaktyvūs lipdukai „Stickers“ padeda pritaikyti jūsų nuotraukų, vaizdo įrašų ir žinučių apipavidalinimą pagal jūsų poreikius ir nuotaiką. Objektyvai leidžia pridėti įvairius grafinius ir garso efektus, filtrai prideda įvairius grafikos efektų sluoksnius, pvz., galima pridėti laiko, orų prognozių žymas. Programoje esantys geolokaciniai filtrai leidžia pritaikyti žinutes konkrečioms vietoms ir renginiams įvairiose pasaulio vietose.

Lipdukai suteikia galimybę papuošti nuotraukas ir vaizdo įrašus lipdukais, kuriuos galima dėti tiesiai ant vaizdo įrašų. Tai nėra paprasti nejudantys lipdukai – uždėti lipdukai juda kartu su vaizdo įraše esančiu objektu, t. y. išlieka ten, kur buvo uždėti, neatsižvelgiant į tai ar atsitraukėte nuo kameros (šiek tiek pasisukote ar paėjote į šoną).

Atsiminimai „Memories“ – tai jūsų žinučių ir istorijų kolekcija, kurią nusprendėte išsaugoti. Išsaugotus atsiminimus galima panaudoti, kuriant naujas istorijas ar kuriant nuotraukas bei  vaizdo įrašus. Atsiminimus galite išsisaugoti slaptažodžiu apsaugotoje privačioje erdvėje „MyEyesOnly“.


Rekomenduojami „Snapchat“ saugumo nustatymai

„Snapchat“ skiria ypatingą dėmesį vartotojų saugumui užtikrinti. Tokio pobūdžio turinys kaip smurtas,  patyčios,  priekabiavimas, pornografija, nepilnamečių nuogumas,  yra griežtai draudžiami. „Snapchat“ paskyroje negalima  talpinti klaidinančios informacijos, informacijos kurstančios rasinę, tautinę ir kt. nesantaiką. „Snapchat“ draudžia bet kokią nusikalstamą veiklą bei terorizmo propagandą. Naudojantis „Snapchat“ negalima prisistatyti ar apsimesti kitais asmenimis.

„Snapchat“ suteikia galimybę pranešti apie netinkamą jums atsiųstų nuotraukų, vaizdo įrašų ir žinučių turinį. Tam tereikia paspaudus tris taškus dešiniame kampe (1 pav.)  Atsiradusiame meniu lange pasirinkite „Manage friendship“ (2 pav.), „Report“ (3 pav.). Atsidariusiame sąraše yra šios galimos pranešimų rūšys:

 • „They‘re annoying“ – įkyrūs pranešimai.
 • „They‘ve been hacked“ – įtariate, kad gaunamas turinys yra iš ,,nulaužtos“ „Snapchat“ vartotojo paskyros. Ši parinktis išsiskleidžia į dvi papildomas subkategorijas:
  • „Someone unexpected is Snapping from the accout“ - turinį siunčia su draugo paskyra nesusijęs asmuo.
  • „They sent me spam or suspicious Snaps/Chats“ - siunčiamas turinys yra brukalas arba įtartino pobūdžio.
 • „Mean or inappropriate Snaps“ -  įžeidžiantis arba nepadorus turinys.
 • „Impersonating account“ - rinkitės jei norite pranešti, kad kažkas prisistato jūsų vardu.
 • Spam account - rinkitės, jei iš „Snapchat“ vartotojo gaunate brukalus. Ši parinktis išsiskleidžia į dvi papildomas subkategorijas:
  • „They added me on Snapchat“ - rinkitės, jei jūsų paskyra buvo pridėta prie brukalus siunčiančios „Snapchat“ paskyros.
  • „They sent me spam or suspicious Snaps/Chats“ - siunčiamas turinys yra brukalas arba įtartino pobūdžio.

Pasirinkite reikiamą pranešimo rūšį ir paspauskite mygtuką „Submit“. Visada praneškite, jei radote ką nors netinkamo, pavojingo ar neleistino.

1 pav.

2 pav.

3 pav.

Galite blokuoti „Snapchat“ vartotojus, jei jums nepriimtinas šių vartotojų jums siunčiamų nuotraukų, vaizdo įrašų ir žinučių turinys. Kontaktų sąraše pasirinkite asmenį, kurį norite blokuoti, ir paspaudę ant jo, pasirinkite 3 taškus dešinėje kampe (4 pav.) , atsiras papildomas meniu. Atsiradusiame meniu lange pasirinkite „Manage friendship“ (5 pav.), „Block“ (6 pav.)  ir patvirtinkite savo sprendimą, paspausdami mygtuką „Block“ . Užblokuotas asmuo negalės peržiūrėti jūsų „Snapchat“ istorijos, negalės siųsti jums nuotraukų, vaizdo įrašų ar žinučių.

4 pav.

5 pav.

6 pav.

Jei pokalbių grupėje iš jūsų tyčiojasi arba priekabiauja, visada galima išeiti iš „Snapchat“ pokalbių grupės.  Norėdami palikti pokalbių grupę, kontaktų sąraše pasirinkite reikiamą grupę ir paspaudę ant grupės paspauskite grupės pavadinimą (7 pav.)  ir tuomet 3 taškus dešinėje kampe. Atsiradusiame meniu lange pasirinkite „Leave group“ (8 pav.),  ir patvirtinkite savo sprendimą paspausdami mygtuką „Leave“ (9 pav.).

7 pav.

8 pav.

9 pav.

Su niekuo nesidalinkite savo „Snapchat“ slaptažodžiu, naudokite dvigubą autentifikaciją. Plačiau, kaip aktyvuoti dvigubą autentifikaciją, skaitykite čia. Pasikeiskite savo „Snapchat“ slaptažodį,  jei kažkam jį davėte arba galvojate, kad kažkas jį žino. Tam pasinaudokite nuoroda, kurią rasite čia.


Rekomenduojami „Snapchat“ privatumo nustatymai

Pagal nutylėjimą tiktai jūsų „Snapchat“ draugai gali siųsti jums nuotraukas, vaizdo įrašus, žinutes bei peržiūrėti jūsų „Snapchat“ istoriją. Jei gaunate nuotraukas, vaizdo įrašus, žinutes iš nepažįstamų asmenų, pakeiskite savo „Snapchat“ privatumo nustatymus. Paspauskite profilio ikoną, esančią viršutiniame kairiajame kampe, tada atsidariusiame profilio meniu pasirinkite parinkčių ikonėlę, esančią viršutiniame dešiniajame kampe (10 pav.). Atsidariusiame parinkčių meniu pasirinkite „Contact Me“ ( 11 pav.) ir  pakeiskite parinktį į  „Friends“ (12 pav.). Pakeitus šiuos nustatymus, „Snapchat“ nuotraukas, vaizdo įrašus, žinutes gausite tiktai iš jūsų programėlėje esančių kontaktų.

10 pav.

11 pav.

12 pav.

Pagal nutylėjimą  jūsų „Snapchat“ istoriją gali peržiūrėti visi jūsų kontaktuose esantys draugai. Jei norite, kad jūsų istorijos negalėtų peržiūrėti tam tikri jūsų draugų sąraše esantys asmenys, paspauskite profilio ikoną, esančią viršutiniame kairiajame kampe. Atsidariusiame profilio meniu pasirinkite parinkčių ikonėlę, esančią viršutiniame dešiniajame kampe (13 pav.). Atsidariusiame parinkčių meniu pasirinkite „ViewMy Story“ (14 pav.) ir  pakeiskite parinktį į „Custom“ (15 pav.). Čia pasirinkite asmenis, kuriems leidžiate peržiūrėti savo „Snapchat“ istoriją. Būkite atidus,  jei pasirinksite parinktį, „Everyone“ (15 pav.), jūsų „Snapchat“ istoriją galės matyti visi „Shapchat“ vartotojai.

13 pav.

14 pav.

15 pav.

Įsitikinkite, kad jūsų statusas „Snapchat“ žemėlapyje „SnapMap“ yra „Ghost“ , t. y. kad jūsų buvimo vietos rodymas yra išjungtas. Atsidariusiame profilio meniu pasirinkite parinkčių ikonėlę, esančią viršutiniame dešiniajame kampe (16 pav.). Atsidariusiame parinkčių meniu pasirinkite „See My Location“ (17 pav.) ir  pakeiskite parinktį į „Ghost mode“ (18 pav.). Ši parinktis neleis jūsų „Snapchat“ kontaktų sąraše esantiems draugams ir kitiems asmenims matyti vietos, iš kur jūs siuntėte nuotraukas, vaizdo įrašus ir žinutes.

16 pav.

17 pav.

18 pav.

Jei pasirinkote bendrauti tik su jūsų programėlės kontaktuose esančiais draugais, jūs nematysite nepažįstamų asmenų jums siunčiamo turinio. Tačiau savo „Snapchat“ programėlėje gausite pranešimą, jei nepažįstamas asmuo pridėjo jus prie savo draugų. Jeigu jūs atsakydamas taip pat pridėsite nepažįstamą asmenį prie savo „Snapchat“ draugų, gausite jo siunčiamas nuotraukas, vaizdo įrašus ir žinutes.

[[#ex]]

Susiję straipsniai

Kaip šnipinėjimo programos patenka į kompiuterį?

Šnipinėjimui skirta programinė įranga į kompiuterio sistemą gali patekti kaip ir bet kokia kita kenkėjiška programinė įranga, tačiau pagrindinis...

Kaip saugiai naudotis programėle „WhatsApp“

Vienos populiariausių informacijos dalijimosi programėlių „WhatsApp“ kūrėjų teigimu, šia programėle naudojasi daugiau kaip 1 mlrd. žmonių iš 180...

Ar tikrai verta atsisakyti programėlės ,,WhatsApp“?

2020 m. „WhatsApp“ internetinės pokalbių programėlės vartotojams buvo pranešta apie pasikeitusias programėlės naudojimosi ir privatumo nuostatų...