Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Kaip apsisaugoti?

*spausdinti*

Naudokite antivirusinį sprendimą – antivirusinė sistema padės aptikti kenkėjišką programinę įrangą ir ją užblokuos prieš paleidžiant. Taip išvengsite nepageidaujamos programinės įrangos ir jūsų kompiuterio veikimo sutrikdymo.

 

Atnaujinkite antivirusinio sprendimo duomenų bazes – antivirusų gamintojai išleidžia naujinimus beveik kasdien, todėl atnaujinę bazes visuomet būsite pasiruošę atremti naujausias grėsmes.

 

Operacinės sistemos naujinimai – operacinių sistemų gamintojai išleidžia savo produktų saugumo pataisymus bei aptarnavimo paketus. Šiuos pataisymus reikia įdiegti laiku, kadangi kitaip rizikuojate, jog į jūsų sistemą pateks kenkėjiška programinė įranga, plintanti per spragas operacinėje sistemoje.

 

Programinės įrangos naujinimai – laiku atnaujinkite savo naudojamą programinę įrangą. Įsilaužėliai gali naudotis tokioje programinėje įrangoje esančiomis spragomis savo tikslais. Atsinaujinti svarbu net ir tais atvejais, kai programinė įranga nėra dažnai naudojama, pavyzdžiui, turite įsidiegę muzikos ir filmų leistuvę, tačiau ją naudodami žiūrite tik savo turimus DVD diskus. Deja, tai nereiškia, kad tokiai programai naujinimų diegti nebūtina, kadangi jos komponentai gali būti įdiegti į jūsų naudojamą naršyklę, o spragai išnaudoti gali užtekti tik apsilankymo kenkėjiškoje svetainėje.

 

Automatiniai naujinimai – tiek operacinės sistemos tiek ir didžiosios dalies programinės įrangos naujinimai gali būti įdiegti automatiniu būdu. Automatinio atnaujinimo galimybė aktyvuojama diegiant programą arba jos nustatymuose. Naudodami automatinį atnaujinimą, ne tik sutaupysite savo laiko, bet ir gausite naujinimus jiems vos pasirodžius, t. y. laiku.

 

Išjunkite nereikalingus naršyklės įskiepius – naršyklės įskiepiai, papildomi komponentai (pvz., „ActiveX“) didina spragų išnaudojimo tikimybę. Peržiūrėkite tokių komponentų sąrašą ir pašalinkite nenaudojamus.

 

Naudokite užkardą (firewall) – tinkamai suderinta užkarda gali užkirsti kelią įsilaužėliams į jūsų sistemą, kadangi užkarda blokuos bandymus atakuoti jūsų kompiuterį per joje veikiančią tinklo programinę įrangą ar nuotoliniu būdu išnaudoti operacinės sistemos spragas.

 
Naudingos nuorodos:
www.webroot.com/
 
 
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti