BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Atsiskaitymai mobiliosiomis programėlėmis

Atsiskaitymai mobiliosiomis programėlėmis

Vis labiau populiarėjant išmaniesiems telefonams bei planšetiniams kompiuteriams, populiarėja mobiliosios programėlės, skirtos finansiniams atsiskaitymams ir lėšų pavedimams atlikti. Daugiausia mobiliųjų programėlių sukurta populiariausioms mobiliųjų įrenginių „Apple“ ir „Android“ mobiliosioms operacinėms sistemoms. „Microsoft Mobile Windows“ kol kas nesulaukia tokio populiarumo, todėl ir programėlių, pritaikytų šiai mobiliajai operacinei sistemai, yra sukurta mažiau.

Naudodamiesi bankų mobiliosiomis programėlėmis, paslaugų naudotojai įgyja tokias pagrindines galimybes:

 • Greitai ir patogiai pasiekti informaciją apie visų savo sąskaitų likučius, rezervuotas sumas, turimus kredito limitus.
 • Peržvelgti, kokių ir kada išlaidų ar įplaukų turėjote.
 • Greitai pervesti pinigų iš vienos savo sąskaitos į kitą, taip pat pervesti pinigų žmonėms iš gavėjų sąrašo (neįvedant elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų).
 • Prisijungus įprastai, yra galimybė pervesti pinigų visiems pasirinktiems gavėjams.
 • Greitai rasti arčiausiai esančius bankomatus ir banko padalinius.
 • Galimybė naudotis valiutų skaičiuokle, skaityti banko pranešimus, susisiekti su savo banku patogiausiu būdu.

Naudodamiesi elektroninių atsiskaitymų sistemų („PayPal“, „Paysera“, „Mokipay“) mobiliosiomis programėlėmis, paslaugų naudotojai turi galimybę atlikti daugybę finansinių operacijų:

 • Galima atlikti tarptautines pinigų perlaidas, ypač kur tai sudėtinga padaryti kitais būdais, arba jei sumos yra nedidelės.
 • Mobilioji programėlė susiejama su telefono adresų knygele, todėl pinigus draugams galima išsiųsti akimirksniu. Taip pat galima pervesti pinigus bet kokiu el. pašto adresu ar telefono numeriu, tačiau pinigų gavėjas turi turėti sąskaitą toje pačioje elektroninių mokėjimų sistemoje, kuria naudojasi ir siuntėjas.
 • Galima įsigyti arba parduoti prekes ir paslaugas internetinėse parduotuvėse. Šiandien daugelis tarptautinių        e. parduotuvių, panašiai kaip ir aukcionas „eBay“, šalia įprastinių atsiskaitymų banko kortele siūlo atsiskaityti ir per elektroninių mokėjimų sistemas.
 • Naudojant mobiliąsias programėles, galima peržiūrėti sąskaitos likutį, vietas, kuriose galima atsiskaityti taikant mobiliąsias programėles, atsiskaitymo sąlygas, nuolaidas ir gauti specialius pasiūlymus, taip pat galima peržiūrėti statistiką (kiek pinigų išleista, vidutinė atsiskaitymo suma ir pan.).
 • Naudojantis minėtų elektroninių sistemų paslaugomis, jūsų perkama prekė ar paslauga dažniausiai yra apdrausta, todėl garantuojama, kad prekė jums bus pristatyta. Kitu atveju sistemos valdytojai garantuoja grąžinti visą jūsų sumokėtą pinigų sumą, taip pat suteikia garantiją gražinti prekę bei jūsų pinigus, jeigu jums prekė netiks.
 • Yra galimybė atsiskaityti pridėjus išmanųjį telefoną prie specialaus NFC technologijos įrenginio (angl. Near Field Communication, NFC). Lietuvoje naudotis tokia technologija sudaro galimybę mobiliųjų mokėjimų sistema „Mokipay“, kuri leidžia už pirkinius atsiskaityti išmaniuoju telefonu, tačiau prie telefono reikia priklijuoti specialų lipduką su NFC lustu.

Nepamirškite, kad naudojantis mobiliosiomis programėlėmis galioja tokie pat saugumo reikalavimai, kaip kompiuteriu atliekant atsiskaitymus (daugiau, kaip apsaugoti kompiuterį, skaitykite čia ) – naudojami slaptažodžiai ir PIN kodai turi būti unikalūs ir nesikartoti, turi būti pasirinkti sudėtingi slaptažodžiai, kad jų negalima būtų atspėti (daugiau apie slaptažodžių sudarymą skaitykite čia). Mobiliojo įrenginio operacinė sistema ir mobiliosios programėlės turi būti nuolat atnaujinamos. Mobiliosios programėlės įrenginyje turi būti atsisiųstos tik iš patikimų šaltinių („Google Play“ , „Apple Store“, „Apps&Windows Store“).

Taip pat visada būkite budrūs pasirinkdami el. parduotuvę ar pardavėją, iš kurio perkate, ‒ visada įsitikinkite, kad tai nėra suklastota svetainė ar apgaulė (daugiau apie populiariausius sukčiavimo būdus skaitykite čia).

Susiję straipsniai

Ar tikrai verta atsisakyti programėlės ,,WhatsApp“?

2020 m. „WhatsApp“ internetinės pokalbių programėlės vartotojams buvo pranešta apie pasikeitusias programėlės naudojimosi ir privatumo nuostatų...

Mobilieji virusai

Išmaniesiems telefonams sukurtos kenkėjiškos programinės įrangos yra daug ir įvarios. Dalis jos patenka su įrašomomis programomis, kita dalis –...

Kaip saugiai naudotis programėle „Facebook Messenger"

Facebook“ kompanija išmaniesiems įrenginiams ir kompiuteriams yra sukūrusi žinučių apsikeitimo programėlę „Facebook Messenger“, kuri veikia kaip...