BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Kaip saugiai naudotis programėle „Viber“

Kaip saugiai naudotis programėle „Viber“

Didėjant išmaniųjų įrenginių populiarumui, daugėja ir specializuotų programėlių (angl. app), kurios leidžia naudotojams greitai ir patogiai dalintis informacija. Šios programėlės leidžia siųsti tiek žinučių, kiek tik norite. Galima siųsti ne tik žinutes, bet ir nuotraukas, vaizdo bei garso įrašus ­– visa tai nieko nekainuoja.

Viena populiariausių tokio pobūdžio programėlių yra „Viber“. Kaip teigia kūrėjai, šią programėlę jau yra parsisiuntę daugiau kaip 800 mln. naudotojų.

Norėdami informuoti naudotojus, kaip saugiai naudotis šia programėle, pateikiame keletą patarimų, padėsiančių išvengti saugumo ir privatumo pažeidimų.

( 1 pav. ) Privatumo nustatymai

Bendro pobūdžio patarimai:

  • visada naudokite naujausią programėlės versiją, nes tik naujausios versijos užtikrina visišką žinučių šifravimą;
  • naudokite „Automatiškai išnykstančios žinutės“ (angl. Disappearing Messages by Default), žinutės automatiškai išnyks pokalbyje po nustatyto tam tikro laiko tarpo.
  • aktyvuokite „2 faktorių autentifikaciją“ (angl. 2-Step Verification), susikurkite papildomą kodą, kurio prašys kekvieną kartą atidarius programelę;
  • naudokite funkciją „patikimas kontaktas“ (angl. trust contact) pažymint žmones, kuriuos gerai pažįstate ir bendraujate nuolat;
  • blokuokite pranešimus iš nežinomų numerių. Įsitikinę, kad pranešimas nėra apgaulingas, visada numerį galėsite atblokuoti;
  • nespauskite ant įtartinų nuorodų, ypač jeigu jas gavote iš nepažįstamo kontakto.

Privatumo nustatymus galima rasti nustatymų (angl. Settings) skiltyje, pasirinkus punktą „Privatumas“ (angl. Privacy). Čia galima konfigūruoti nustatymus, kurie padės užtikrinti jūsų privatumą (Pav. 1):

  • išjungti arba įjungti statusą „pasiekiamas“ (angl. Share online status), kuris parodo, kad jūs šiuo metu naudojatės programėle;
  • išjungti arba įjungti funkciją „paskutinį kartą matytas“ (angl. Send seen status);
  • uždrausti arba leisti matyti jūsų „Viber“ profilio nuotrauką naudotojams, kurių jūs nepažįstate;
  • užblokuoti arba atblokuoti kontaktą. Užblokuotas naudotojas negalės jums paskambinti, atsiųsti žinutės ar pridėti jūsų į grupinius susirašinėjimus.

Slapti pokalbiai (angl. secret chats) ir paslėpti pokalbiai (angl. hidden chats) tai pat yra svarbios funkcijos, kurios padeda užtikrinti aukštą privatumo lygį.

Naudodami slaptų pokalbių funkciją, galite nustatyti kiekvieno pokalbio pranešimo susinaikinimo laiką. Pavyzdžiui, jeigu norite persiųsti labai jautrią informaciją (kredito kortelės informaciją, prisijungimo slaptažodžius prie el. paslaugų ar kt.), ją išsiųsti per slaptą pokalbį būtų tinkamas sprendimas.

Slapto pokalbio pranešimai negali būti persiunčiami, o ekrano kopijos yra draudžiamos, arba naudotojas yra įspėjamas momentiniu pranešimu pokalbių ekrane, kad buvo padaryta ekrano nuotrauka. Informaciją, kaip pradėti slaptą pokalbį, galite matyti žemiau pateiktame vaizdo įraše.

Paslėpti pokalbiai – tai pokalbiai, kurie yra laikomi atskiroje „Viber“ skiltyje ir pasiekiami tik įvedus PIN kodą. Šie pokalbiai nėra rodomi jūsų įprastų pokalbių sąraše. Skirtingai nei slaptų pokalbių, jų turinys neišnyksta. Daugiau informacijos, kaip įjungti slaptus pokalbius rasite čia.

Reikia pažymėti, kad „Viber“ naudotis galima tik nuo 13 metų.

Susiję straipsniai

Ar tikrai verta atsisakyti programėlės ,,WhatsApp“?

2020 m. „WhatsApp“ internetinės pokalbių programėlės vartotojams buvo pranešta apie pasikeitusias programėlės naudojimosi ir privatumo nuostatų...

Kaip saugiai naudotis programėle „WhatsApp“

Vienos populiariausių informacijos dalijimosi programėlių „WhatsApp“ kūrėjų teigimu, šia programėle naudojasi daugiau kaip 1 mlrd. žmonių iš 180...

Kaip pranešti socialiniams tinklams apie netinkamą turinį?

Kaip pranešti socialiniams tinklams apie netinkamą turinį