Didėjant išmaniųjų įrenginių populiarumui, daugėja ir specializuotų programėlių (angl. app), kurios leidžia naudotojams greitai ir patogiai dalintis informacija. Šios programėlės leidžia siųsti tiek žinučių, kiek tik norite. Galima siųsti ne tik žinutes, bet ir nuotraukas, vaizdo bei garso įrašus – visa tai nieko nekainuoja.
Viena populiariausių tokio pobūdžio programėlių yra „Viber“. Kaip teigia kūrėjai, šią programėlę jau yra parsisiuntę daugiau kaip 800 mln. naudotojų.
Norėdami informuoti naudotojus, kaip saugiai naudotis šia programėle, pateikiame keletą patarimų, padėsiančių išvengti saugumo ir privatumo pažeidimų.
( 1 pav. ) Privatumo nustatymai |
Bendro pobūdžio patarimai:
Privatumo nustatymus galima rasti nustatymų (angl. Settings) skiltyje, pasirinkus punktą „Privatumas“ (angl. Privacy). Čia galima konfigūruoti nustatymus, kurie padės užtikrinti jūsų privatumą (Pav. 1):
|
Slapti pokalbiai (angl. secret chats) ir paslėpti pokalbiai (angl. hidden chats) tai pat yra svarbios funkcijos, kurios padeda užtikrinti aukštą privatumo lygį.
Naudodami slaptų pokalbių funkciją, galite nustatyti kiekvieno pokalbio pranešimo susinaikinimo laiką. Pavyzdžiui, jeigu norite persiųsti labai jautrią informaciją (kredito kortelės informaciją, prisijungimo slaptažodžius prie el. paslaugų ar kt.), ją išsiųsti per slaptą pokalbį būtų tinkamas sprendimas.
Slapto pokalbio pranešimai negali būti persiunčiami, o ekrano kopijos yra draudžiamos, arba naudotojas yra įspėjamas momentiniu pranešimu pokalbių ekrane, kad buvo padaryta ekrano nuotrauka. Informaciją, kaip pradėti slaptą pokalbį, galite matyti žemiau pateiktame vaizdo įraše.
Paslėpti pokalbiai – tai pokalbiai, kurie yra laikomi atskiroje „Viber“ skiltyje ir pasiekiami tik įvedus PIN kodą. Šie pokalbiai nėra rodomi jūsų įprastų pokalbių sąraše. Skirtingai nei slaptų pokalbių, jų turinys neišnyksta. Daugiau informacijos, kaip įjungti slaptus pokalbius rasite čia.
Reikia pažymėti, kad „Viber“ naudotis galima tik nuo 13 metų.