BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Nemokamos antivirusinės programos

Nemokamos antivirusinės programos

Pastaruoju metu kompiuterių virusai  tapo tikra nelaime interneto naudotojams. Nuo 1986 metų, kai buvo sukurtas pirmasis kompiuterių virusas „Brain“, virusų jau priskaičiuojama apie 150 tūkstančių. Kiekvieną mėnesį sukuriama daugiau kaip tūkstantis naujų virusų, kurie  žaibiškai išplinta internetu. Jie ne tik eikvoja kompiuterio resursus, bet gali sugadinti ar visai sunaikinti kompiuteryje esančią informaciją. Atsižvelgiant į tokią situaciją, tikėtis, kad virusai aplenks jūsų kompiuterį yra mažų mažiausiai lengvabūdiška. Todėl šiomis dienomis jau sunku įsivaizduoti kompiuterį be apsaugos nuo virusų programos.

Nors dauguma gerą vardą užsitarnavusių programų yra komercinės, atsiranda vis daugiau galimybių savo kompiuterį apsaugoti su nemokamomis programomis. Pastarosios dažnai niekuo nenusileidžia brangiems analogams. Toliau pateikiama nemokamų antivirusinių programų apžvalga, nagrinėjamos jų funkcijos ir savybės.

Daugiau informacijos apie kiekvieną programą

[[#ex]]

„Avira Free Antivirus“

Nemokama, nekomersiniam naudojimui, skirta programa

„Avira“ – antivirusinė programa, realiuoju laiku tikrinanti visas bylas, kurias bando atidaryti naudotojas ar kompiuterio programos. Šioje programoje įdiegti euristinės analizės metodai, kuriuos naudojant aptinkami dar nežinomi ar nauji virusai.

Galingas virusų paieškos variklis, labai gerai vertinamas nepriklausomų tyrimų laboratorijų. Ši antivirusinė programa nuolat ieško kenkėjiškos programinės įrangos ir ją šalina.

Jei įdiegsite programą „SearchFree toolbar“, tada bus suteikti keli papildomi apsaugos įrankiai (įrankis „antiphishing“, skirtas apsisaugoti nuo šnipinėjimo programų, įrankis „ad blocker“, padedantis išvengti reklamos internete), tačiau yra manančių, kad ši papildoma įrankių juosta yra erzinanti ir nereikalinga. Be to, reikėtų žinoti, kad įdiegus programą „SearchFree toolbar“, standartinis paieškos variklis bus pakeistas į „Aviros“ paieškos variklį.

ParsisiųstiAVIRA


 „AVG Anti-Virus Free“

Nemokama, nekomersiniam naudojimui, skirta programa

 

Ši programa realiuoju laiku atlieka kompiuterio atminties skenavimą, todėl operatyviai užfiksuoja, jei pradėjo veikti piktavališka programa. Kiekvieno modulio nustatymai yra lengvai suprantami, aiškūs incidento aprašymai ir paaiškinimai.

 

 

Vartotojo sąsaja yra labai paprasta. Ji susideda iš penkių pagrindinių modulių ir keletos nuorodų viršuje ir apačioje (pav. viršuje). Du svarbiausi moduliai yra apačioje. Kairėje – skenavimo mygtukas „Scan Now“ (skenuoti dabar), dešinėje – mygtukas „Protection is up-to-date“ (programa atnaujinta). Nemokama programos versija („AVG AntiVirus Free“) turi keturis modulius, skirtus kovai su grėsmėmis. Tai kompiuterio apsauga, naršyklės apsauga, tapatybės apsauga ir el. pašto apsauga. Kiti moduliai galimi tik įsigijus mokamą programos versiją.

Nemokamos AVG versijos efektyvumas vertinamas įvairiai. Vieni vertintojai teigia, kad jis vidutinis, kiti mano, kad ji pranoksta mokamas programas.

Parsisiųsti AVG AntiVirus Free


„Avast Free Antivirus“

2016 m. rugsėjį kompanijos „AV Comparatives“ atlikti testai nustatė, kad „Avast“ užblokuoja 99,7 proc. grėsmių. Kompanija taip pat nustatė, kad „Avast“ turi mažiausią įtaką jūsų kompiuterio darbui todėl, kad didelę dalį duomenų apdoroja debesyje.

„Avast“ lengva įdiegti ir naudoti. Greitas pirmasis skenavimas (angl. smart scan) turėtų nustatyti visas galimas grėsmes naudotojo kompiuteryje. Šis procesas neeikvoja daug sistemos resursų ir turi minimalų poveikį jos darbui.

Antras skyrius su antrašte „Apsauga“ (angl. protection) turi keletą papildomų funkcijų ir priedų. Naudotojas gali atlikti visą kompiuterio skenavimą, matyti skenavimų istoriją. Šiame skyriuje tai pat galima rasti keletą naudingų priedų: „Software Defender“ (anksčiau „Software Updater“) įspėja naudotoją apie programos atnaujinimus, o „Wi-Fi inspector“ padeda išvengti belaidžio ryšio problemų. Čia taip pat galima rasti ir gelbėjimo diską. Kas yra gelbėjimo diskas skaitykite čia.

Trečiasis skyrius skirtas privatumo apsaugai. Jis apima VPN apsaugą ir slaptažodžių valdymą. Slaptažodžių valdymo funkcija  leidžia naudotojui sukurti ir naudoti sudėtingus slaptažodžius be būtinybės juos prisiminti.

Tiesa, naudojantis nemokama programos versija, kaip ir daugeliu kitų atvejų, reklamos išvengti nepavyks.

ParsisiųstiAvast Free antivirus
Programos naudojimo instrukcija


„Bitdefender Antivirus Free Edition“

„Bitdefender Antivirus Free Edition“ virusų paieškos variklis yra vienas geriausių. Ši nemokama antivirusinė programa yra labai kompaktiška, parsisiųsti ir įdiegti ją užtruks vos keletą minučių.

Skiriasi nuo ankstesnių programos versijų tuo, kad norint įdiegti programą reikia užsiregistruoti. Programa nenaudoja daug sistemos resursų, skenavimas atliekamas tada, kai ji yra neapkrauta arba nedirba.

Tiesa, antivirusinės programos „Bitdefender Antivirus Free Edition“ vartotojo sąsaja gali pasirodyti skurdi: mažai papildomų nustatymų, neinformatyvūs dialogo langai, bet viską atperka vartotojo sąsajos paprastumas. Programą valdyti galima vos keliais mygtuko paspaudimais.

Jei norite paprastos nemokamos antivirusinės programos ir jums nereikia daug papildomų funkcijų ir įvairių nustatymų, ši antivirusinė programa yra geras pasirinkimas.

ParsisiųstiBitdefender Antivirus Free Edition


„COMODO Internet Security“

„Comodo Internet Security“ yra nemokama kompiuterio saugumą užtikrinanti priemonė, kuri sujungia kelias apsaugos priemones į vieną paprastai valdomą paketą. Ši antivirusinė programa saugo ne tik nuo kenkėjiškos programinės įrangos, bet kartu turi ir programinę užkardą, įsibrovėlius aptinkančią sistemą ir kitas priemones, užtikrinančias visapusišką kompiuterio apsaugą.

Įdiegti programą nėra sudėtinga, bet patartina atidžiai perskaityti pateikiamą informaciją. Mat kai kurie nustatymai tikrai yra nereikalingi.

Kai programa įdiegta, ji automatiškai pradeda atnaujinimo procedūrą. Pirmą kartą automatinis atnaujinimas būna lėtas.

Vartotojo sąsaja, palyginti su ankstesnėmis programos versijomis, yra žymiai paprastesnė ir lengviau suprantama, ypač pradedantiesiems. Pagrindinio ekrano kairėje matomas kompiuterio saugumo statusas. Dešinėje – mygtukai, skirti greitoms užduotims ir funkcijoms atlikti (pvz., mygtukas kompiuterio skenavimui atlikti ar programai atnaujinti rankiniu būdu ir kt.)

Jei norite gauti prieigą prie konfigūracijos meniu, spustelėkite „Tasks“ mygtuką, esantį viršuje, kairėje. Jį paspaudę rasite skiltis, kuriose galėsite keisti pagrindinius kiekvieno modulio nustatymus. Patyrę naudotojai daugiau nustatymų ras pasirinkę „Advanced tasks“ ir „Advanced view“ sritį.

Programos naudotojai dažnai įsidiegia naršyklę „Comodo Dragon“, kuri padeda užtikrinti saugų naršymą internete.

Parsisiųsti COMODO Internet Security


„WINDOWS DEFENDER“

„Windows Defender“ – nemokama antivirusinė programa, skirta namų kompiuterių naudotojams ir smulkiajam verslui. Ši programa skirta „Windows“ operacinės sistemos naudotojams. Operacinėje sistemoje „Windows 8“ ir naujesnėse operacinėse sistemose ji yra įdiegta kaip numatytoji antivirusinė programa. „Windows 7“ ir senesnėse operacinės sistemos versijose ši programa yra vadinama „Microsoft Security Essentials“ ir ją įdiegti turi pats naudotojas.

 

„Windows Defender“ turi paprastą ir aiškią vartotojo sąsają. Šioje antivirusinėje programoje įdiegta funkcija „Real Time Scan“, tad operacinę sistemą tikrina realiuoju laiku. Galima naudoti greitąjį (angl. quick), išsamų (angl. full) kompiuterio skenavimą arba pasirinkti (angl. custom) failą ar kelis failus, kuriuos norime patikrinti. 

Programos naudojimas nėra terminuotas. Joje nebus reklamos, siūlančios atnaujinti programą ar įsigyti mokamą jos versiją. Įdiegiant programą tai pat nereikia niekur registruotis ar pateikti el. pašto adreso.

Vis dėlto svarbiausias antivirusinės programos rodiklis yra jos gebėjimas aptikti ir pašalinti kenkėjiškas programas, kuriuo ši programa neatsilieka nuo kitų antivirusinių programų.

ParsisiųstiMicrosoft Security Essentials

[[#ex]]

Susiję straipsniai

„Vaikų linijos“ organizuojamoje konferencijoje – Lietuvos ir Šiaurės šalių patirtis, stabdant patyčias

„Vaikų linija“ kovo 26 d. organizuoja nuotolinę konferenciją „Patyčios tarp mokinių – ką darome? Lietuvos ir Šiaurės šalių patirtis“. Ši...

„Hoax“ virusai

„Hoax“ laiškai platinami manipuliuojant žmonių jausmais, kai prašoma padėti sunkiai sergančiam žmogui, neva už persiųstus laiškus ar apsilankymus...

Kaip saugiai naudotis programėle „Viber“

Didėjant išmaniųjų įrenginių populiarumui, daugėja ir specializuotų programėlių (angl. app), kurios leidžia naudotojams greitai ir patogiai...