BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Nepageidaujamų el. laiškų problematika

Nepageidaujamų el. laiškų problematika

Šiuo metu pasaulyje brukalo (angl. spam) srautas sudaro didesniąją dalį viso el. pašto srauto ir tai yra didžiulė problema elektroninių ryšių tinklams. Interneto paslaugų tiekėjų sistemos tampa perkrautos, sumažėja bendras srauto pralaidumas, tenka pasitelkti papildomus resursus kovai su brukalu, patiriami dideli finansiniai nuostoliai. Tampa vis aktualesnė su nepageidaujamais elektroniniais laiškais plintančių kompiuterių virusų bei įvairių apgaulės būdų grėsmė. Dėl sukeliamų nepatogumų didėja kompiuterių naudotojų nepasitikėjimas el. pašto paslauga.
Kol kas situacija nėra optimistiška. Taikomos įvairios techninės priemonės, kurių tikslas yra iš bendro el. pašto laiškų srauto išrinkti nepageidaujamus elektroninius laiškus ir juos pašalinti. Tačiau, jeigu brukalo srauto tendencija išliks tokia, kokia yra dabar, ateityje gali tekti kurti tokias priemones, kurios iš bendro srauto turės atrinkti gerus laiškus, nes pastarieji sudarys tik mažąją dalį. El. pašto mainų sistema išsigimsta, todėl reikia neatidėliotinai imtis visų įmanomų priemonių kovojant su brukalu.
Pastaruoju metu pasaulyje vykdomi įvairūs projektai kovai prieš nepageidaujamų elektroninių laiškų siuntimą. Tikėtina, kad suvienijus visas galimas technines, teisines ir visuomenės švietimo priemones, bus įmanoma verslą, paremtą brukalo siuntimu, paversti rizikingu ir neatsiperkančiu užsiėmimu

Kodėl siunčiami nepageidaujami el. laiškai?

Kad būtų galima pradėti kovoti su nepageidaujamų el. laiškų siuntimo reiškiniu, visų pirma reikėtų išsiaiškinti priežastį, kodėl kai kurie asmenys juos siunčia. Pagrindinė priežastis yra pinigai, t. y. nauda, kurią gauna siuntėjai:
    • Nedidelis pradinis kapitalas. Tereikia įsigyti kompiuterį, prisijungti prie nebrangaus interneto paslaugų tiekėjo ir turėti el. pašto adresų duomenų bazę – ir jau galima tapti visaverčiu žaidėju šiame versle. Pastebėta, kad tokią duomenų bazę galima įsigyti internete: 20 milijonų adresų kainuoja apytikriai 100 Eur. Papildomai už 40 Eur galima įsigyti programinę automatizuoto brukalo siuntimo įrangą. Tokios programos gali išsiųsti iki 100 žinučių per minutę.
    • Vieno el. pašto laiško išsiuntimo kaina taip pat nedidelė. Apskaičiuota, kad vidutiniškai vienam laiškui išsiųsti tereikia keleto centų. Tokiame versle pradinės investicijos gali atsipirkti jau po penkių dienų, užtenka, jog iš 100 000 išsiustų laiškų atsilieptų bent vienas adresatas.
    • El. pašto architektūra, pagrįsta SMTP (angl. Simple Mail Transfer Protocol) protokolu, yra nesaugi. Siuntėjo adresas (t. y. laukelis „From“) gali būti nesunkiai pakeistas kitu, dėl to brukalo siuntėjai gali veikti anonimiškai ir išvengti įstatymų numatytų sankcijų.
    • Ir pagaliau daug ką lemia faktas, kad atsiranda žmonių (sudaro apie 3 proc. gavėjų), kurie atsiliepia į jiems brukamus. laiškus ir užsisako reklamuojamas prekes ar paslaugas.

Susiję straipsniai

Kaip sumažinti ,,spam“ laiškų kiekį?

Išvengti nepageidaujamų elektroninių laiškų (angl. spam) yra sunku – ne visiems priimtina internete slėpti savo el. pašto adresą. Taip pat negalite...

El. pašto saugumas

2018 metų duomenimis (šaltinis: „99Firms“), pasaulyje yra maždaug 3.9 mlrd. žmonių, kurie naudojasi el. pašto dėžutėmis – vidutiniškai vienam...

Sistemos atnaujinimas

Pagrindiniai nustatymai, liečiantys sistemos atnaujinimus reguliuojami „Control Panel“ skiltyje „System and Security“.