Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Bendri patarimai perkantiems internete

*spausdinti*

Įsitikinkite pardavėjo patikimumu – pirkite tik iš patikimų pardavėjų, jeigu pardavėjas kelia abejonių pagalvokite ar verta rizikuoti. Taip pat įdėmiai perskaitykite parduotuvės prekių pardavimo ir pristatymo sąlygas. Niekada nepirkite prekių, siūlomų gautuose nepageidaujamuose laiškuose (spam). Daugiau apie sukčiavimo schemas galite sužinoti čia.

 

Nedarykite pirkimų iš svetimo kompiuterio. Svetimame kompiuteryje ar viešai naudojamame kompiuteryje gali būti įdiegta šnipinėjimo programinė įranga, renkanti asmens duomenis ar registruojanti klaviatūros paspaudimus. Tokiu atveju rizikuojate tretiesiems asmenims atskleisti savo asmeninius duomenis bei slaptažodžius. Daugiau patarimų kaip saugiai naudotis svetimu kompiuteriu rasite čia.

 

Nedarykite pirkimų iš galimai nepatikimo tinklo. Jeigu nusprendėte apsipirkti pasinaudodami viešu nemokamu belaidžiu internetu, pagalvokite apie galimas rizikas: įsilaužėliai gali mėginti nukreipti jūsų tinklo srautą per savo kontroliuojamus serverius. Pavyzdžiui, norite atlikti mokėjimą, tačiau vietoje tikro banko tinklalapio galite būti nukreipti į suklastotą ir atlikti mokėjimą į nusikaltėlių sąskaitą, kurį patvirtinsite savo slaptažodžiais manydami, kad tai įprastas mokėjimas. Plačiau apie bankų sistemas skaitykite čia.

 

Įsitikinkite, jog kompiuteris nėra užkrėstas kenkėjiška programine įranga. Naudokite antivirusinę programą, laiku atnaujinkite programinę įrangą. Plačiau apie tai, kaip apsaugoti savo kompiuterį, skaitykite čia.

 

Pagalvokite ar jūsų neprašo pateikti neįprastai daug asmens duomenų – ar visi tie duomenys tikrai yra reikalingi pinigams pervesti į pardavėjo sąskaitą? Patikimose internetinėse svetainėse reikalaujama pateikti tik tokius asmens duomenis, kurie būtini pinigų pervedimui atlikti ar prekei pristatyti.

 

Įsitikinkite, jog mokėjimas vyksta tinkamai. Mokėjimo duomenų įvedimas ir atsiskaitymas turi vykti naudojant SSL per HTTPS protokolą. Plačiau apie tai čia.

 

Saugokite visus duomenis apie internete atliktus pinigų pervedimus – tai patvirtinančius elektroninius laiškus. Jums jie atstos paprastoje parduotuvėje gautus prekės įsigijimo čekius.

 

Susikurkite atskirą sąskaitą apsipirkimui internete. Nesvarbu kokį mokėjimo būdą naudojate, gera praktika yra laikyti tik reikiamą ar neženkliai didesnę sumą pinigų sąskaitoje iš kurios vykdote pirkimą. Tokiu būdu galima ne tik lengviau kontroliuoti išlaidas, bet ir sąskaita pasinaudojus tretiesiems asmenims būtų prarasta tik joje jūsų laikoma neženkli suma.

Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti