BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


„Bluetooth“ įrenginių saugumas

„Bluetooth“ įrenginių saugumas

Ką derėtų žinoti apie „Bluetooth“ įrenginių saugumą

„Bluetooth“ belaidė technologija suteikia galimybę sujungti mobiliuosius telefonus, kišeninius kompiuterius, spausdintuvus ar kitokius buitinius įrenginius artimame nuotolyje. Istoriškai šios technologijos taikyme buvo tam tikrų galimybių įsilaužėliams.

Grėsmės

  • nesaugių „Bluetooth“ įrenginių kontrolė;
  • kenkėjiškos programinės įrangos plitimas per „Bluetooth“.

 


Rekomendacijos

[[#ex]]

Išjunkite „Bluetooth“ funkcionalumą jei jo nenaudojate

Jeigu nesinaudojate „Bluetooth“ technologija, tačiau jūsų turimas įrenginys ją palaiko, reiktų įsitikinti, kad „Bluetooth“ yra išjungtas. Ši taisyklė galioja tiek asmeniniams kompiuteriams tiek ir mobiliesiems įrenginiams, turintiems „Bluetooth“ funkcionalumą. Įrenginiams naudojantiems baterijas, „Bluetooth“ deaktyvavimas prailgins įrenginio darbo laiką. Jeigu naudojatės „Bluetooth“, bet šis funkcionalumas jums nėra reikalingas pastoviai, deaktyvuokite jį iki kito naudojimo.

Pavyzdys: Iš mobiliojo telefono norite persikelti nuotraukas į kompiuterį naudojant „Bluetooth“. Abiejuose įrenginiuose įjunkite „Bluetooth“, persikelkite norimas nuotraukas ir pabaigę procedūrą išjunkite „Bluetooth“ abiejuose įrenginiuose.


Įjunkite neaptinkamą režimą

„Bluetooth“ apsaugos mechanizmas leidžia vartotojui pasirinkti ar įrenginį galima aptikti. Kai „Bluetooth“ įrenginys yra aptinkamumo režime, jį matyti ir bandyti pasiekti gali aplinkiniai įrenginiai. Perjungus „Bluetooth“ įrenginį į neaptinkamą režimą, sumažėja nesankcionuoto bandymo prisijungti tikimybė.


Nesiporuokite su nepažįstamais

Įsilaužėliai gali pasinaudoti socialine inžinerija norėdami perimti jūsų įrenginio kontrolę. „Bluetooth“ yra pagrįstas „poravimosi“ principu, t.y. su norimu valdyti įrenginiu reikia sudaryti „porą“ naudojant tą patį PIN kodą. Įsilaužėlis gali pakeisti kompiuterio ar mobiliojo telefono, palaikančio „Bluetooth“ įrenginio pavadinimą į PIN1234 ir atsiųsti aukai poravimosi užklausą. Vedama smalsumo auka įvestų 1234 kaip PIN reikalingą porai sudaryti taip suteikdama galimybę įsilaužėliui telefono ar įrenginio valdymo galimybę. Vartotojams derėtų būti atidiems kai yra gaunami įtartini „Bluetooth“ pranešimai ar prašymai susiporuoti.

[[#ex]]

Susiję straipsniai

Mobiliųjų įrenginių saugumas

Svarbu suvokti, jog mobilieji įrenginiai prilygsta kompiuteriams, todėl panašūs informacijos saugumo užtikrinimo principai galioja ir naudojant...

Kaip saugiai naudotis programėle „Snapchat"

„Snapchat“ programėlė suteikia galimybę keistis nuotraukomis, vaizdo įrašais ir žinutėmis. Pagrindinis šios programėlės išskirtinumas  yra tas, kad...

Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai suteikia galimybę bendrauti su draugais ir pažįstamais visame pasaulyje. Vos keliais mygtuko paspaudimais galite rasti jus...