BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Saugesnio interneto dieną duris atvers saugesnio interneto kūrybinės dirbtuvės „CYBERteens“

Saugesnio interneto dieną duris atvers saugesnio interneto kūrybinės dirbtuvės „CYBERteens“

2020 m. vasario 11 d. Lietuvoje bus minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šia proga projekto „Saugesnis internetas“ partneriai kartu su socialinių inovatorių bendruomene „ChangeMakers‘ON“ kviečia pažvelgti į kibernetinį pasaulį nauju kampu. Šiemet vyresnių klasių moksleiviai kartu su šeimomis, mokytojais ir draugais taps aktyviais saugesnio interneto kūrėjais renginyje „CYBERteens“. Kauno „Žalgirio arenoje” net dvidešimt atrinktų komandų priims saugaus interneto iššūkius ir su ekspertų pagalba užkurs tikrą idėjų generatorių.

Iššūkiai padės spręsti aktualias problemas

Pasak vieno iš projekto „Saugesnis internetas“ partnerių, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT), direktoriaus pavaduotojos Ievos Žilionienės, Lietuva tampa startuolių šalimi – apie juos daug kalbama ir rašoma, organizuojama aibė įvairių renginių ir platformų, džiaugiamasi jų sėkme, pritraukiant plėtrai reikalingą finansavimą ar laimint tarptautinius apdovanojimus. Tačiau ne tik inovatyvūs verslininkai kuria greito augimo sėkmės istorijas, bet ir tiesiog gerų idėjų turintys žmonės buriasi į grupes ir siūlo inovatyvius sprendimus ekologijos, švietimo, sveikatos ir kitose srityse. Būtent todėl šiemet ir kilo mintis Saugesnio interneto dieną įprasminti konkrečias problemas sprendžiančiomis idėjomis.

„Atrinktas komandas kviesime priimti saugaus interneto iššūkius: mažinti skaitmenines patyčias, pagauti ir priduoti „užterštą” turinį, edukuoti žmones apie privačių duomenų saugumą ir ugdyti atsakingą elgesį internete. Taip pat mažinti žeminančių komentarų skaičių socialinėje erdvėje bei atpažinti ir pranešti apie netikras naujienas. Internetas yra puiki ir nebepakeičiama erdvė saviraiškai, karjerai, bendravimui, mokymuisi, daugybės kasdieninių reikalų sutvarkymui. Tačiau jame tyko ir daug įvairių pavojų, kuriuos reikia suprasti, atpažinti, išvengti arba žinoti, kaip elgtis, jei nutinka kažkas negero”, – pasakoja I. Žilionienė.

Ji įsitikinusi, kad labai svarbu nuo mažens ugdyti vaikų sąmoningumą, atsakingumą ir kritinį mąstymą. Nemažiau jie svarbūs ir suaugusiems žmonėms. Ypač internetinėje erdvėje, kurioje vyksta itin aktyvus socialinis gyvenimas. „CYBERteens” idėjų sprinte vyresniųjų klasių moksleiviai kartu su IT, inovacijų ir kitais ekspertais mokysis atpažinti blogą turinį, saugumo rizikas, pastebėti nepriimtinus įpročius ir to netoleruoti, pasiūlant šių problemų sprendimui tinkamus sprendimus. Renginyje kviečiami dalyvauti ir suaugusieji, besidomintys saugesnio interneto iššūkiais ir galimybėmis.

Registruojasi dalyviai iš skirtingų miestų

„ChangeMakers’ON” įkūrėja ir vadovė Simona Šimulytė atskleidžia, kad visos dienos renginio metu vyks ne tik kūrybinės dirbtuvės, bet ir bus pasakojamos tikros istorijos apie akistatą su nesaugiu internetu. Taip pat komandos galės sudalyvauti socialiniame detektyve, kurio metu ekspertas Ugnius Savickas supažindins su kūrybinio dizaino taisyklėmis. Antroje dienos pusėje komandos išsiskirstys su ekspertais kurti inovatyvų sprendimą pasirinktiems iššūkiams.

„Komandos galės laisvai kurti įvairias koncepcijas – nuo internetinių programėlių ar virtualių žaidimų iki pabėgimo kambarių ar edukacinių platformų. Džiaugiamės, kad organizuoti šį idėjų sprintą mus pakvietė „Saugesnio interneto“ komanda – Ryšių reguliavimo tarnyba, Nacionalinė švietimo agentūra, asociacija „Langas į ateitį”, „Vaikų linija”. Informacinis šio renginio partneris – naujienų skaidrumui didelę svarbą teikiantis portalas „Kas vyksta Kaune”. Šiemet jėgas suvienijo išties labai daug stiprių skirtingų organizacijų, kurioms rūpi draugiškas internetas”, – atskleidžia S. Šimulytė.

Ji taip pat džiaugiasi, kad atrankoje jau dalyvauja komandos iš skirtingų Lietuvos miestų: Kauno, Vilniaus, Jurbarko, Šilutės ir aplinkinių rajonų. Pasak S. Šimulytės, pasaulis skaitmenizuojasi kiekviename žingsnyje. Todėl labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie saugesnio interneto galimybes bei patys taptų sprendimų kūrėjais. Ji įsitikinusi, kad moksleiviai yra ateities karta, galinti su technologijų pagalba kurti teisingus socialinius pokyčius.

Tarp prizų – ir kelių tūkstančių eurų vertės mokymai

Žilionienė primena, kad šiemet į Saugesnio interneto dienos renginį išankstinė registracija yra būtina, nes to reikalauja pats renginio formatas: nors „CYBERteens” idėjų sprintas bus nemokamas, jame dalyvauti galės tik dvidešimt atrinktų komandų iš visos Lietuvos. Vienas iš reikalavimų – komandą turi sudaryti nuo keturių iki septynių narių, tarp kurių turi būti moksleivių. O vertinant komandas, labiausiai bus atsižvelgiama į jų motyvaciją bei patirtį, susidūrus su nesaugaus interneto situacijomis. Taip pat komandoms papildomo „svorio” pridės ir jau sugalvoti idėją apmatai vienam iš registracijos formoje išvardintų iššūkių.

Visų atrinktų komandų renginyje lauks ne tik įdomi patirtis dirbant su ekspertais, naudingos naujos žinios, galimybė išbandyti save ir savo idėjas, bet ir inovatyvūs bei vertinti prizai. Geriausių sprendimų autoriai laimės galimybę plėtoti savo idėjas tarptautiniame „ChangeMakers’ON” hakatone. Taip pat jie išsidalins aljanso „Langas į ateitį” dovanojamus planšetinius kompiuterius, o vienai komandai atiteks „CodeAcademy” įsteigtas prizas – galimybė patobulinti savo visos komandos skaitmeninius įgūdžius pasirinktuose mokymuose. Šio prizo vertė net 2500 EUR.

Iki renginio liko tik viena savaitė, tad paskubėkite registruotis! Atrinktas komandas skelbsime „Draugiško interneto” profilyje ir informuosime individualiai.

Paskelbimo data - 2020-12-16 11:12

Susiję straipsniai

5 taisyklės, kaip apsisaugoti nuo fiktyvių internetinių parduotuvių

Minėdama Tarptautinę saugesnio interneto dieną, Vaslstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba primena, kaip apsisaugoti nuo nesąžiningų pardavėjų...

„Instagram“ saugumo ir privatumo nustatymų rekomendacijos

„Instagram“, yra vienas iš populiariausių nuotraukų ir vaizdo įrašų dalijimosi socialinių tinklų.

Ką daryti, jei užmiršote slaptažodį ir negalite prisijungti prie savo „Facebook“ paskyros ?

Paspauskite nuorodą https://www.facebook.com/login/identify, įveskite savo „Facebook“ paskyroje naudojamus duomenis: vartotojo vardą, el. paštą,...