Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienos

*spausdinti*

SMS klastotės

Lietuvoje plinta apgaulingų SMS žinučių pranešimai. Šiais pranešimais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis bei kitokiais būdais pasipelnyti.

5 požymiai, įspėjantys apie nepatikimą internetinę parduotuvę

Internetiniai sukčiai, apgaule išviliojantys patiklių pirkėjų pinigus, o vėliau paslaptingai dingstantys kartu su reklamuotomis prekėmis – dažnas reiškinys interneto platybėse. Patrauklūs pasiūlymai, akcijos ir nuostabių rezultatų žadantys produktai skatina skubotus sprendimus, kurie nebūtinai lems gerą pirkinį. Minėdama tarptautinę Saugesnio interneto dieną, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba primena auksines taisykles, padėsiančias atpažinti nepatikimą pardavėją internete.

Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai suteikia galimybę bendrauti su draugais ir pažįstamais visame pasaulyje. Vos keliais mygtuko paspaudimais galite rasti jus dominantį turinį bei dalintis gražiausiomis gyvenimo akimirkomis. Tačiau socialiniuose tinkluose tyko ir grėsmės. Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Per 2019 metus – beveik 1000 pranešimų RRT apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2019 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 998 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete.

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

Naršydami internete galite rasti ne tik naudingos informacijos, bet ir susidurti su žalingu arba neteisėtu turiniu. Labai svarbu šį turinį atpažinti, įvertinti ir apie jį pranešti interneto karštąja linija „Švarus internetas“.

Kaip saugiai pasirašyti elektroniniu parašu interneto svetainėse

Pasirašyti elektroninius dokumentus elektroniniu parašu galima ne tik naudojant kompiuteryje įdiegtą programinę įrangą, bet ir interneto  svetainėse.  Tam, kad pasirašytumėte saugiai, rekomenduotume nepamiršti šių pagrindinių saugumo patarimų: Patikrinkite, ar interneto svetainė, kurioje ketinate pasirašyti elektroniniu parašu, yra patikima. Pasidomėkite, kas yra šios interneto svetainės savininkas bei pasiskaitykite atsiliepimus apie šią interneto svetainę. 
Daugiau naujienų
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti