Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienos

*spausdinti*

2017 metais CERT-LT apdorojo 54 414 kibernetinių incidentų

2017 metais CERT-LT apdorojo 54 414 incidentų pagal pranešimus, gautus iš Lietuvos elektroninių ryšių paslaugų teikėjų, užsienio CERT tarnybų, atliekančių tarptautinius incidentų tyrimus, ir iš Lietuvos interneto naudotojų. Palyginti su 2016 metais (49 463 atvejai), kibernetinių incidentų užregistruota dešimtadaliu daugiau.

Lietuvoje minima Saugesnio interneto diena

2018 m. vasario 6 d. Lietuvoje bus minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ kviečia interneto naudotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

Per 2017 metus RRT gavo 3405 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2017 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 3405 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Palyginti su 2016 m., kada buvo gauti 842 pranešimai, pranešimų skaičius išaugo daugiau kaip 4 kartus.

Naudotojų įrenginiai be jų žinios gali būti išnaudojami kriptovaliutai generuoti

CERT-LT praneša, kad antrą ketvirtį iš eilės daugėja interneto svetainių, kuriose apsilankiusio asmens įrenginio (pvz., kompiuterio) resursai, pačiam asmeniui nežinant, pradedami naudoti kriptovaliutai generuoti.

Sukčiavimas apsimetant kilnojamojo turto pirkėju

CERT-LT įspėja, kad Lietuvoje daugėja atvejų, kai piktavaliai siekia apgauti asmenis, kurie internete paskelbia parduodantys savo kilnojamąjį turtą. Klasta išviliotų piniginių perlaidų susigrąžinti dažnai neįmanoma, todėl asmenys, patikėję sukčiais, patiria nuostolių.
Daugiau naujienų
Užduokite mums klausimą

Dienos klausimas

Kiek skirtingų slaptažodžių naudojate prisijungimui prie įvairių el. paslaugų?
Rezultatai

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti