Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienos

*spausdinti*

Kas yra mobilusis parašas?

Mobilusis parašas - tai patogi naudoti elektroninio parašo forma. Jums tereikia turėti išmanųjį telefoną su specialia SIM kortele, žinoti savo tel. numerį, asmens kodą ir du specialius PIN kodus. SIM kortelę su kvalifikuotu elektroninio parašo sertifikatu galite įsigyti iš savo mobiliojo ryšio operatoriaus. Plačiau apie mobilųjį kvalifikuotą elektroninį parašą, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kas yra kvalifikuotas elektroninis parašas?

Kvalifikuotas elektroninis parašas prilygsta rašytiniam parašui, todėl yra itin patogus naudoti elektroninėje erdvėje. Šiandieną, kai vis daugiau paslaugų persikelia į elektroninę erdvę, nebėra būtinybės fiziškai atvykti pasirašyti dokumentų. Tai galima atlikti iš bet kurios pasaulio vietos, kur yra interneto ryšys ir turima kvalifikuota elektroninio parašo priemonė. Plačiau apie kvalifikuotą elektroninį parašą žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Kaip saugoti savo duomenis internete?

Viešindami savo asmens duomenis ar gyvenimo detales internete, galite prarasti savo turtą ir pinigus, o jūsų asmens tapatybės duomenimis gali pasinaudoti piktavaliai. Vienas iš pagrindinių saugumą internete užtikrinančių faktorių yra interneto naudotojo elgsena. Plačiau, kaip saugoti savo duomenis internete, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Saugiau naudokimės viešuoju belaidžiu internetu

Viešai prieinami belaidžiai tinklai yra puikus būdas prisijungti prie interneto nebūnat namuose ar darbo vietoje. Tačiau tokiu būdu naudojantis internetu, atsiranda didelė rizika, kad duomenų perdavimas nėra saugus. Tai reiškia, kad piktavaliai asmenys gali jus stebėti ir pasisavinti jūsų asmeninę informaciją. Plačiau, kaip saugiai naudotis viešaisiais belaidžiais tinklais, žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Šventiniai pirkiniai internetu, kaip išvengti papildomų išlaidų?

Vėluojantis prekių pristatymas, pasiūlymo neatitikęs pirkinys, kartu su pinigais mistiškai dingęs pardavėjas – pirkdami internetu negalite pilnai apsisaugoti nuo tokių situacijų. Tačiau planuodami šventinius pirkinius iš anksto ir vadovaudamiesi Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) patarimais, šią riziką galite gerokai sumažinti.

Kodėl reikia atnaujinti programinę įrangą?

Ar pagalvojote, kodėl jūsų kompiuteryje ar išmaniajame įrenginyje esančios programos nuolat prašo įdiegti atnaujinimus, nors, rodos, visai neseniai tai darėte? Atnaujinimai ištaiso sistemų „skyles“ ir „spragas“, taip apsaugodami jus nuo internetinių nusikaltėlių bei gerindami įrenginių darbą. Plačiau apie programinės įrangos atnaujinimus žiūrėkite vaizdo siužete, sukurtame dalyvaujant projekte „Prisijungusi Lietuva“.
Daugiau naujienų
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti